Przejdź do treści
Strona główna » Clone testowy Wypożyczanie jachtów żaglowych, warunki szczegółowe.

Clone testowy Wypożyczanie jachtów żaglowych, warunki szczegółowe.

 Czarter jachtów żaglowych na Zalewie Zegrzyńskim

Przystań Zegrze „Zielona binduga”

Witamy w sezonie 2019.

Wypożyczalnia startuje z pełną ofertą od dnia 21. kwietnia 2019 jednak już od 8.04 (na telefon) można będzie wypożyczyć niektóre jachty. Sezon kończymy 27. października jednak do póki tęgi mróz nie skuje jeziora część naszych jachtów będzie wciąż do wypożyczenia na telefon. Jeżeli wciąż Ci mało żeglowania sprawdź czy jacht jest dostępny …

Jacht typu OMEGA z naszej oferty. Seria z drewnianymi gretingami.

  Jezeli nuży Cię czytanie kolejnych informacji bo szukasz cennika lub innej konkretnej, obok po lewej stronie możesz skoczyc na skróty !!!
  Ale jeżeli ostatecznie rezerwujesz jacht przeczytaj proszę całą treśc tej strony, żeby możliwie wszystko zostało dopowiedziane…

 

  Warszawska Akademia Żeglarska działa na wodzie przez 7 miesięcy w roku, od kwietnia do października. W tym okresie można czarterować nasze jachty, które znajdują się w Zegrzu, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173, „Zielona Binduga”  nad Zalewem Zegrzyńskim, . Takze tutaj mamy swoja przystań żeglarską i szkoleniową.
Nie prowadzimy jednakowoż regularnej wypożyczalni, a część naszych jachtów pływa w organizowanych przez nas kursach żeglarskich i innych imprezach, stąd też aby skutecznie wypożyczyć jacht, wskazany jest kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia, czy wybrana jednostka będzie wolna.

Slup bermudzki typu OMEGA. Narodowa klasa, dzielna w każdych warunkach. Jacht dla koneserów.

Rezerwacja warunkowa* 
Dla osób zdecydowanych na wyczarterowanie łodzi w danym terminie możliwa jest rezerwacja (warunkowa)* SMS-owa bez dokonania przedpłaty. W takim wypadku jednak trzeba się stawić po odbiór jachtu do godziny 9 w dniu czarteru,  po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym czy jacht jest dostępny i wysłaniu sms-a, dotyczącego szczegółów rezerwacji : (nazwisko, data, typ jachtu) na numer 601.290.346 . O ile zarezerwowany jacht nie zostanie odebrany do godziny 9.00, rezerwacja przepada i nie gwarantujemy podstawienia jachtu, choć jeżeli będzie on dalej wolny, to wypożyczenie będzie możliwe. 

Rezerwacja bezwarunkowa**
Dla osób zdecydowanych na wypożyczenie jachtu o dowolnej porze i chcących mieć pewność, że jacht będzie wolny, konieczne jest opłacenie jachtu z góry za cały czarter na nasz rachunek bankowy. Na dowodzie wpłaty należy wpisać szczegóły czarteru (datę czarteru, typ jachtu  i nazwisko), a następnie wysłać tę samą informację o rezerwacji z dopiskiem „zapłacono”  wraz z przybliżoną godziną odbioru, sms-em na numer 601.290.346 .
W przypadku oplaty z góry, po odbior jachtu należy sie stawić koniecznie z dowodem zapłaty.

UWAGA:

Potwierdzamy zwrotnym sms-em tylko negatywne rezerwacje co oznacza, że po wykonaniu telefonu i wysłaniu sms-a brak odpowiedzi z naszej strony należy uznać za dokonanie rezerwacji.

*istnieje możliwość wycofania się z rezerwacji każdej ze stron bez żadnych konsekwencji z tego tytułu, przy czym strony zobowiązane są do sms-owego odwołania czarteru. Brak odwołania rezerwacji może spowodować, że następnym razem nie będziesz mógł dokonać tego typu rezerwacji. Rezerwacja warunkowa dotyczy wyłącznie rezerwacji jednego jachtu na jeden dzień.

**w tym przypadku jacht czeka na Państwa aż do chwili odbioru lub do końca dnia, ale w przypadku nieodebrania jachtu lub rezygnacji wpłata jest bezzwrotna. Rezerwacja z przedpłatą dotyczy zawsze większej liczby jachtów niż 1 lub większej liczby dni niż 1 (o ile nie ustalono inaczej).

 

Mówiąc o rezerwacji należy rozumieć jacht + wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Innych dodatków typu silnik nie trzeba rezerwować i opłacać z góry. Zawsze można  pobrać dodatkowy sprzęt w chwili odbioru, ew. robiąc dopłatę jeżeli jest przewidziana.

Omega to jacht dla 2 do nawet 6 osób.

 Lista rezerwowa.

W przypadku wyczerpania możliwości zarezerwowania jachtu na dany dzień oznacza to ze lista rezerwacji warunkowych jest zapełniona. Nie oznacza to jednak, że jacht w tym dniu będzie nieosiągalny gdyż część z rezerwacji warunkowych nierzadko zostaje odwołana i  jachty są ponownie dostępne. Taka sytuacja może zdarzyć sie w każdej chwili ale w szczególności na bieżąco w dniu czarteru, po godzinie 9.. Dlatego jeżeli jesteś zdeterminowany by wynająć jacht w konkretnym dniu, a rezerwacje są wyczerpane, możesz zapisać się na listę rezerwową co oznacza, że jeżeli jacht się zwolni zostaniesz o tym powiadomiony na drodze SMS lub telefonicznie. Aby zatem zapisać się na listę rezerwową należy wysłać SMSa na tel. 601290346 o treści:

Rodzaj jachtu, data czarteru, nazwisko ( z dopiskiem) lista rezerwowa.

Także przyjazd na miejsce do naszego ośrodka w „ciemno”, w dniu czarteru, kilka minut po godzinie 9, bez rezerwacji często daje szansę na pozytywne wynajęcie łodzi.

UWAGA !

W soboty i niedziele miedzy godziną 8 i 9.30 nie odbieramy telefonu gdyż jesteśmy zajęci wydawaniem sprzętu, więc

prosimy nie dzwonić. W tym czasie kontaktować się z nami można wyłącznie jednostronnie przy pomocy SMSa. Także w

tym czasie nie udzielamy informacji na temat dojazdu do nas, który można znaleźć tutaj.

Jachty typu FORTUN-23 z naszej oferty.

 

 
 Uwaga: Wszystkie informacje na tej stronie dotyczą czarteru jachtów na Jeziorze Zegrzyńskim. Wypływanie poza mosty ograniczające akwen zalewu musi być uzgodnione.  

Jachty czarterujemy na „dzień pływania” ( w godzinach 8.30 – 18.30) i jeżeli jest to więcej niż jeden dzień to nieodpłatnie wchodzi w to noc pomiędzy poszczególnymi dniami, o ile nie chcecie Państwo na noc odstawić jachtu do portu. 
Dzień czarteru rozpoczyna się od rana ! Wyjątkowo na życzenie, o ile jest taka możliwość, można wypożyczyć jacht kabinowy wieczorem, na noc poprzedzająca pierwszy dzień czarteru ale w takim wypadku noc ta jest dodatkowo płatna 100 zł bez względu na rodzaj jachtu.

Wyjątkowo i warunkowo czarterujemy jachty na godziny, o ile są wolne. Rezerwacji jachtów na godziny nie praktykujemy.

Jachty odkrytopokładowe wypożyczamy bez silnika.
Kabinówki wypożyczamy z silnikiem na życzenie wypożyczającego, za dodatkowa opłatą. Wyjatkowo jacht Tango780S i Phila 880 pływają zawsze z silnikiem pomocniczym, który wraz z paliwem jest wliczony w cenę.

Tango 780Sport

Wszystkie nasze jachty, czarterowane nad Zalewem Zegrzyńskim, są wyposażone w komplet sprzętu ratunkowego i pełen podstawowy osprzęt żeglarski, przewidziany dla danego jachtu. Niektóre jednak trzeba otaklować, a niektóre są gotowe do pływania.
Wszystkie duże (6 osób) jachty kabinowe posiadają kuchenkę gazową i komplet materacy. Inny sprzęt kuchenno, turystyczny, sanitarny należy zabrać we własnym zakresie o ile ktoś ma taka potrzebę. Jeżeli temat „kambuza” i wyposażenia turystycznego jest dla Ciebie ważny, masz jakieś dodatkowe potrzeby lub oczekiwania to koniecznie prosze to sygnalizować. Jachty na Zalewie Żegrzynskim pływaja głównie w krótkich jedniodniowych czarterach i wyposażeniem turystycznym przeważnie mało kto jest zainteresowany zatem jeżeli twoje potrzeby są na miare wypraw mazurskich to mów o tym za wczasu żeby uniknąć rozczarowania. Potrzebę korzystania z gazu należy zgłosić. Podobnie z innymi nietypowymi potrzebami jak na przykład zabranie na jacht psa. Nie wykluczamy takiej możliwości ale pod pewnymi warunkami. Dlatego prosimy mówić, pytać, informować. Wtedy życie staje sie przyjazne, a ewentualne problemy daje się rozwiązać.

Nasza DZ-ta „Szkentla”

Umowa czarteru może byc zawarta wyłącznie w dniu czarteru, w miejscu odbioru jachtu przez osobę czarterującą. Za promesę umowy uważa się umowę rezerwacji opisaną powyżej.

Za czarter do 3 dni nie sporządzamy szczegółowego protokołu odbioru/zdania, a jedynie odbierający kwituje pobranie sprzętu i znajomość wewnętrznego regulaminu wypożyczalni ( do wglądu na miejscu), który reguluje warunki szczegółowe czarteru. Od tej chwili umowę czarteru uznajemy za zawartą.
W sprawach nie ujetych w regulaminie obowiazują zasady Kodeksu Cywilnego.

Przy odbiorze należy wylegitymować się patentem co najmniej „żeglarza jachtowego” i pozostawić  w formie zastawu/kaucji 500 zł lub wyjątkowo przy sile wiatru do 3 B, dokument ze zdjęciem i adresem, inny niż dowód osobisty.
W przypadku czarteru jachtu typu OMEGA od 4B (na fali widoczne grzywy) kaucja wynosi obowiązkowo 1500 zł.

Osoba wypożyczająca jacht jest za niego odpowiedzialna cywilnie i materialnie. Nie praktykujemy ściągania Państwa z jeziora w przypadku braku umiejętności lub zmiany warunków atmosferycznych. Nie mamy ani sił ani środków na takie manewry. Jacht na koniec dnia należy zwrócić w porcie jego odebrania.
W przypadku powyższych dylematów należy wzywać WOPR, który za uzgodnioną opłatą przeważnie może pomóc doholowac jacht do portu.

Phila 880 z naszej oferty.

Apelujemy o dobór jachtu do czarteru adekwatnie do posiadanych umiejętności. Wszystkie nasze jachty posiadają możliwość refowania żagli co stwarza możliwość bezpiecznego żeglowania niemal w każdych warunkach. Zachęcamy zatem do korzystania z refpatentów w sytuacji gdy warunki pogodowe ulegają zmianie. Jacht zarefowany to nie wstyd tylko wizytówka dobrej znajomości żeglarskiego rzemiosła oraz gwarancja bezpiecznego dotarcia do portu przeznaczenia. 
Wielkość jachtu nie jest wprost proporcjonalna do jego bezpieczeństwa. Generalnie obowiązuje zasada: „duży jacht, duży kłopot….., mały … mniejszy. Chyba, że wiesz o co chodzi to kłopotów nie ma żadnych, z żadnym jachtem.

Dobór jachtu pod kontem ilości osób, które można zabrać na pokład można znaleźć w cenniku.

Morsy „Sztorm” i „Sztil”
 

Powtarzające się pytania czy nasze jachty maja ciężki miecz sugerują, że macie Państwo umiarkowane pojęcie na temat stateczności jachtu i odruchowo „szukacie ratunku” w temacie niewywracalności jachtu. Zatem odpowiadamy „hurtowo”, że nasze wszystkie jachty są jachtami mieczowymi, a zatem charakteryzują się przede wszystkim statecznością kształtu, a co za tym idzie ciężar ich miecza ma znikome znaczenie odnośnie ich zdolności do przechylania się. Dodam jeszcze, że w związku z powyższym są wywracalne, choć niezatapialne dzięki komorom wypornościowym. Wniosek praktyczny z tego płynący jest taki, że jeżeli z jakiegoś powodu przechył jachtu jest dla Ciebie zbyt duży i nie możesz lub nie umiesz sobie z tym poradzić to możesz go zmniejszyć, podnosząc miecz częściowo do góry.

Fortuna 23 pod żaglami.

Jeżeli powyższe rady okazały sie nieskuteczne i znajdziesz sie (mowa o sterniku jachtu) w wodzie z powodu przewrócenia jachtu to nie wpadaj w panikę. Staraj się zachować spokój i :
– policz załogę czy wszyscy są w zasięgu wzroku, czy ktoś nie został w kabinie lub pod wodą,
– załóż kamizelkę ratunkową i dopilnuj żeby wszyscy to zrobili,
– nie odpływaj, jacht nie zatonie. Wraz z załogą trzymaj się jachtu i czekaj na pomoc.
– zabezpiecz sprzęt ruchomy  i rzeczy osobiste żeby nie odpłynęły lub się nie utopiły;
– jeżeli pomoc nie nadchodzi lub nie może zostać udzielona poproś gapiów o wezwanie WOPRU lub jeżeli masz przy sobie wciąż sprawna komórkę sam go wezwij na numer alarmowy 601.100.100  ;
– dopilnuj aby ludzie zostali podjęci z wody, a jeżeli jest zimno to jak najszybciej odtransportowani na brzeg i zaopatrzeni w niezbędna pomoc w celu uniknięcia wyziębienia organizmu.
– odholowanie jachtu do portu macierzystego zleć WOPROWI, który prawdopodobnie obarczy Cię za to kosztami akcji ratowania mienia. Telefon do WOPRu nad Zalewem Zegrzyńskim jest następujacy: 695889010
– jezeli jest ciepło jest wskazane żebyś sam nadzorował ratowanie, zabezpieczanie i holowanie sprzętu, 
– doprowadź siebie do porządku, sprawdź stan załogi i zawiadom czarterodawcę o sytuacji.
– jeżeli sytuacja jest opanowana zajmij sie doprowadzeniem do porządku wyłowiony  jacht, najlepiej w porozumieniu z właścicielem.

Niestety, niemal każda wywrotka jachtu dodatkowo kończy sie stratami materialnymi, które sternik jachtu będzie zobowiązany pokryć!

Male kabinowki klasy BEZ-4 i Chrzaszczyk

Pragniemy także zauważyć, że jachty żaglowe zwykle mają maszty! Maszty każdej z naszych łodzi są wyższe niż dowolny most na akwenie zalewu i przyległych rzekach. Dlatego należy uważać zbliżając sie do mostu z wiatrem bo inaczej kończy sie to złamaniem masztu. Samodzielne składanie masztu bez uzgodnienia i uzyskania zgody od armatora jest niedopuszczalne i niebezpieczne. Przepływanie pod mostami lub wypływanie poza akwen Zalewu ograniczony mostami wymaga zgody armatora i dodatkowego przeszkolenia.

Możliwy jest także czarter jachtu ze skiperem, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Warunki rejsu jachtem  po zalewie ze skiperem można znaleźć tutaj!

Jeżeli nie znasz Zalewu Zegrzyńskiego lub wybierasz się nad to jezioro po raz pierwszy zapoznaj się z mapą tego akwenu wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i pomocy.

Nasza flagowa Omega

Cennik czarteru jachtów żaglowych  w sezonie 2019 :

Cennik czarteru jachtów żaglowych w godzinach 8.30- 18.30 *:
jachty kabinowe typu slup bermudzki:
 
typ / opis cena za dzień pływania w weekendy i świeta w sezonie:
21.04-1.10
cena za dzień pływania  poza sezonem i w dzień powszedni w sezonie
 PHILA 880 – 8 do10 osób  ** 600 zł 550 zł
 TANGO 780S – 6 osób (Marco Mazzarini) ** 390 zł 350 zł
 FORTUNA 23 – 6 osób 290 zł 250 zł
 MORS – 6 osób („Sztorm”, „Sztil”)
240 zł 200 zł
 BEZ 4 – 4 osoby („Plump”) 180 zł 160 zł
 CHRZĄSZCZYK – 4 osoby („Bzyk”) 180 zł 160 zł
łodzie odkrytopokładowe typu slup bermudzki:    
 OMEGA turystyczna- 6 osób 150 120 zł
 H-tka – 4 osoby (niedostępna) 250 200 zł
szalupa żaglowo wiosłowa typu kecz z ożaglowaniem gaflowym:

 DZ – 12 osób (10 wioseł)

350
300 zł

* Za dzień czarteru uważa się czas od godz. 8.30 do 18.30 w danym dniu, od momentu pobrania sprzetu z hangaru do jego zdania. W wypadku kilku dni czarteru noce wliczane są automatycznie, nieodpłatnie.

Uwaga: Płacić na miejscu można wyłącznie gotówką (bankomatów brak).
  Ceny czarteru naszych jachtów inne niż powyżej, podawane na innych nieedytowalnych lub nie aktualizowanych
  stronach  internetowych nie moga stanowić wiąrzacej oferty, dlatego zawsze sprawdz czy ogłoszenie jest z
  bieżącego roku.

Ceny hurtowe (nie dotyczy DZ): 
1. czarter w tygodniu, powyżej 3 dni pływania – 10%/dzień upustu
2. czarter w tygodniu, powyżej 3 jachtów ***     –  10%/dzień upustu
3. czarter powyżej 7 dni – mozliwość negocjacji cen

*** Nie stanowi oferty w przypadku firmowych imprez zorganizowanych i regat (umowa negocjowana indywidualnie).

Cena hurtowa łodzi DZ:
-czarter powyżej 2 dni pływania – cena 250 zł

Silnik: YAMAHA 4 lub 5 KM

** Jacht TANGO wypożyczany jest wyłącznie z silnikiem, który jest w cenie czarteru.

Dodatkowa opłata za silnik do łodzi kabinowych:
– wypożyczenie 60 zł/dzień z pełnym bakiem paliwa.

Jachty żaglowe mogą pływać bez silników i to je odróżnia od jachtów motorowych! Jeżeli jednak korzystasz z silnika pomocniczego, to aby działał niezawodnie musisz sprawdzić czy:
– jest paliwo i czy dopływa do silnika 
– jest założona zrywka
– zbiornik jest odpowietrzony
– ssanie jest odpowiednio ustawione
– spodzina jest zanurzona w wodzie
– chłodzenie działa poprawnie.

Uwaga:
Kaucja za silnik jest zwrotna jeżeli silnik przetrwa. Silnik przetrwa jeżeli nie będziesz go używał na sucho. Spodzina zawsze musi być w wodzie. Od tego jest pantograf.

Silnik przywiąż krawatem do jachtu, wtedy masz szansę, że go nie utopisz gdy spadnie do wody.
Jeżeli nie jesteś ochroniarzem lub wartownikiem silnik zamknij na kłódkę. Wtedy masz szansę, że nie zostanie ukradziony.

Na baku paliwa można popływać od 0,5 do 1,5 godziny w zależności od warunków i sposobu pływania. Generalnie mówimy o silnikach pomocniczych do jachtów żaglowych więc należy założyć, że głownie pływa się na żaglach, a silnik służy do wchodzenia i wychodzenia z portów ew. krótkich podpłynięć lub działania w sytuacjach wyjątkowych. Nie mniej, a nie każdy to wie, kiedyś paliwo zawsze się kończy! Wtedy silnik przestaje działać?

 Jeżeli to przewidziałeś to masz własny zapas na dolewkę lub kupiłeś dodatkowo zapas od nas i ?hałasujesz? dalej. W innym przypadku nagle zapada cisza!
W standardzie jachty nie mają na wyposażeniu kanistrów z benzyną i należy o tym pamiętać. W takiej sytuacji pozostają żagle lub telefon do WOPR aby holował jacht do portu macierzystego, za co będzie trzeba zapłacić.

Wszystkie nasze jachty są zbudowane z tworzyw sztucznych i jedynie do wykończenia wnętrza bywa używane drewno.
Wszystkie nasze jachty posiadają miecz uchylny oraz ster uchylny dzieki czemu przypadkowe wpłyniecie na mieliznę nie stanowi większego problemu.
Każdy żagiel główny na naszych jachtach posiada możliwość refowania za pomocą refpatentu lub refbanty z czego w przypadku rosnącej siły wiatru powinno się bezwzględnie korzystać.

APEL !!!
Szanowni Państwo. Jeżeli już decydujecie sie na wyczarterowanie naszego jachtu i w trakcie pływania macie jakiś problem, podarł się żagiel, zdarzyła się awaria, co się utopiło, rozwaliłeś dziób na betonowej kei…., nie zbywaj tematu milczeniem.
To oszczędzi nam nieprzyjemności podczas zdawania sprzętu, a żeglarzom czarterującym w dniu następnym umożliwi przejęcie sprzętu sprawnego.

Także koniecznie sprawdź zawsze wszystko przed wypłynieciem i oddaniem cum. Ta oczywista dla dobrych żeglarzy praktyka, oszczedzi Ci problemów, a nam nerwów. To dotyczy także talii szotów grota !!! Jeżeli coś nie działa wg ciebie poprawnie melduj. W porcie zawsze możemy pomóc. Hallo …, jachty nie wywracają się same, wywrcają je sternicy i to nie rzadko przez elementarną ignorancję.

Czy nasze jachty są nowe? Jachty pływające w czarterze są nowe tylko przez pierwszy dzień po zakupieniu. Drugiego dnia są już jachtami używanymi. Nie mniej dokładamy starań byście Państwo mieli możliwość bezproblemowego żeglowania toteż remontujemy je nieustająco, tak by spełniały niezbędne wymogi żeglarskie, stosownie do ich przeznaczenia. Nie zmienia to faktu, że nawet najbardziej pieczołowity remont jachtu typu MORS nie czyni z niego „Bawarii” o czym czasem niektórzy zdają się zapominać …

Kończymy pracę o godzinie 18.30* i to jest równoznaczne z końcem dnia czarteru. Cały sprzęt powinien być do tej godziny zdany, o ile nie zabierasz go na noc.

W przypadku gdy pozostawisz jacht wywrócony w wodzie oczekując od nas interwencji musisz liczyc sie z kosztami.

– Stawianie wywróconego jachtu kabinowego 500 zł;
– Stawianie wywróconej Omegi 300 zł;
– Holowanie jachtu do portu 150-300 zł w zależnosci od odległości;
– Szukanie zgubionych elementów jachtu i mienia osobistego 100 zł.

Cumowanie jachtów przy kei.

Jachty stoją w „bramkach” na dwóch szpringach rufowych (wiązanych do kip), które odpływając zostawiamy na bramce oraz na cumie dziobowej, którą zabieramy ze sobą.

 

 

Pogoda!
Rezerwując łódki, a potem wybierając sie nad Zalew na pływanie często kierujemy sie prognozami pogody na interesujacy nas czas czarteru. Jest to oczywiście słuszne podejscie z jednym zastrzeżeniem. Zalew Zegrzyński to stosunkowo duzy akwen wodny, na tyle że z punktu widzenia pogody tworzy swoisty mikroklimat, zmieniający nieco typowe prognozy dla okolic Warszawy. Przekonaliśmy się wielokrotnie, że pogoda nad Zalewem jest inna niż w Warszawie i okolicy. Dlatego namawiamy panstwa żeby nie wierzyć bezgranicznie pogodynce z telewizora i radia bo bardzo czesto ich opowiesci nic nie mają wspólnego z rzeczywistą pogodą nad Zalewem. Dlatego zawsze warto wykonać telefon do nas i w razie niezdecydowania lub wątpliwości dowiedziec sie jak wygląda faktyczna pogoda nad Zalewem realnie. Szkoda bowiem zostać w Warszawie zupełnie nie zdając sobie sprawy, że tutaj są świetne warunki do żeglowania co zdarza sie niejednokrotnie …


Zapraszamy !!!