Przejdź do treści
Strona główna » Kursy indywidualne na patent Żeglarza Jachtowego

Kursy indywidualne na patent Żeglarza Jachtowego

Kursy indywidualne na stopień żeglarza jachtowego odbywają się NAD ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM przez cały sezon w terminie zaproponowanym przez uczestnika kursu.

Dla osób, które z różnych powodów nie dysponują czasem i nie mogą skorzystać z regularnego kursu, przewidzieliśmy właśnie możliwość szkolenia w trybie indywidualnym.


Opis:

Osoby szkolone mają do dyspozycji jacht i instruktora, a termin zajęć dostosowywany jest do ich potrzeb i możliwości. Terminarz szkolenia układany jest elastycznie przez kursanta lub grupę znających się osób, które zgłaszają się na takie szkolenie. Na tym szkoleniu z zasady nie mieszamy osób obcych, a zgłaszająca się osoba lub grupa musi być samodzielnie dogadana i zorganizowana.

Miejsce szkolenia : Baza Akademii Żeglarskiej w Zegrzu nad Zalewem Zegrzyńskim. Przystań „Zielona Binduga”-Zegrze.

Szkolenie musi się zacząć i skończyć w ramach jednego sezonu żeglarskiego. Może odbywać się w dowolnym trybie. Codziennie lub w pojedyncze wybrane dni,  tak w weekendy jak w tygodniu.
Cena i proponowany czas szkolenia zależy od ilości osób szkolonych. Znajdziesz ją niżej w wybranej tabeli.

Kalendarz pływań uczestnik szkolenia układa sobie sam w porozumieniu z organizatorem ale powinien on być ułożony z góry.

Minimalną jednostką  szkoleniową jest „dzień szkolenia” Za dzień szkolenia uważa się 9 godzin od pobrania do zdania sprzętu, w tym 8 godzin zajęć z instruktorem i godzina przerwy. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-18. Zajęcia dotyczą szkolenia praktycznego.

Materiał teoretyczny w tym trybie szkolenia osoba szkolona poznaje we własnym zakresie z podręcznika oraz korzystając z materiałów szkoleniowych, udostępnionych na naszej stronie. W czasie zajęć praktycznych informacje oraz pytania, dotyczące zagadnień teoretycznych, przyswojone w ramach pracy własnej są omawiane z instruktorem w formie seminaryjnej na jachcie w czasie pływania. W ramach pomocy teoretycznych AŻ udostępnia także bank pytań egzaminacyjnych.


Cennik w dni pracujące w tygodniu. Sezon 2024.

   -50 zł/dzień
Ilość osóbIlość dniCena za kurs od osoby
152490 zł
261770 zł
371640  zł
481490  zł
591370  złCennik dla dni weekendowych i świątecznych. Sezon 2024.

   +50 zł/dzień
Ilość osóbIlość dniCena za kurs od osoby
15 2680 zł
26 1960 zł
37 1840 zł
48 1790 zł
59 1650  zł

Możliwe są także szkolenia mieszane codzienno-weekendowe przy czym w zależności od tego, których dni jest przeważająca ilość tego cennika należy użyć do kalkulacji, a następnie koszt szkolenia zostanie skorygowany o wartość każdego dnia z drugiej tabeli (+ – 50 zł/osobę za dzień). W przypadku gdy ilość dni z każdej tabeli jest równa należy użyć do obliczeń tabelę codzienną. Dzień świąteczny wypadający w tygodniu należy liczyć jak dzień weekendowy.

Po zaproponowaniu grafika pływań zostanie sporządzona szczegółowa kalkulacja.

O szczegóły można zawsze dopytać pod telefonem :22 834 87 92  lub 601 290 346.

Zawsze realizowany jest program szkolenia przewidziany przez PZŻ. W zależności od ilości osób proponujemy minimalny czas szkolenia potrzebny do opanowania całego materiału egzaminacyjnego oraz wiedzy praktycznej w zakresie bezpiecznego i skutecznego żeglowania, w warunkach śródlądowych, na rożnych typach jachtów pod żaglami i na silniku.

Szkolimy zawsze co najmniej na dwóch typach jachtów tj. na odkrytopokładowej OMEDZE i na kabinowej FORTUNIE z silnikiem, odpowiednio do potrzeb i postępów. Elementy szkolenia, w początkowej fazie na lekkiej łódce uważamy za kanon prawidłowej nauki i bezpiecznego żeglowania w przyszłości.

Zainteresowani mogą podchodzić do egzaminów organizowanych w naszej przystani dla regularnych kursów w dowolnym lub najbliższym terminie po ukończeniu szkolenia lub winnym miejscu egzaminacyjnym.

Szkolimy zawsze do uzyskania zadowalającego efektu szkoleniowego. Przykładamy szczególną wagę do jakości i efektów szkolenia. W sytuacji potrzeby lub chęci dokupienia dodatkowych pływań ceny są zawsze konkurencyjne.
Posiadamy jachty w pełnym wyborze od odkrytopokładowych do blisko 9 metrowych jachtów kabinowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą szkolenia żeglarskiego, wymyśl swój kalendarz pływań, który zaproponujesz, wypełniając poniższy elektroniczny formularz zgłoszeniowy. System elektronicznego zapisu przeprowadzi Cię przez wszystkie kolejne kroki, niezbędne do skutecznej rezerwacji miejsca. W ciągu 24 godzin ktoś skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia lub skorygowania zaproponowanych przez Ciebie terminów i dogadania ew. szczegółów. 

Zapisz się na szkolenie.

  Po akceptacji terminów przez organizatora, w celu ich rezerwacji należy dokonać, bez zbędnej zwłoki, przedpłaty za szkolenie, a następnie przyjechać na zajęcia w wyznaczonym, pierwszym dniu i godzinie. W przypadku rezerwacji terminu szkolenia na cito wyślij do nas potwierdzenie przedpłaty na bieżąco.

  Wszystkie szczegółowe informacje dostaniesz na maila lub SMSa.

  Pierwszego dnia zajęć w naszej przystani  będzie czekał instruktor, który się Tobą zajmie i odpowie na wszelkie inne pytania, które mogą dotyczyć Twojego szkolenia. 

  Na zajęcia zabierz ze sobą odpowiednia odzież, którą weźmiesz ze sobą na łódkę.

  Coś chroniącego od wody i wiatru : kurtkę i spodnie. Coś chroniącego od zimna : polar, sweter, bielizna termiczna, ubieramy się warstwowo w zależności od potrzeb. Coś chroniącego od słońca, okulary, czapka najlepiej z daszkiem, krem z filtrem UV. Na nogi obuwie z miękka podeszwą dobrze trzymające nogę.

  Wskazany także komplet odzieży na zmianę, która zostaje na lądzie.

  Na wodę warto także zabrać ze sobą coś do picia. Nie warto zabierać elektroniki i dokumentów, które można zostawić na brzegu.

  O całej reszcie dowiesz się na miejscu od instruktora podczas zajęć.

  Zapraszamy! Coraz więcej osób korzysta z tej wygodnej i bardzo elastycznej formy szkolenia.

  Wysoka pozycja w rankingu:  cena/czas/jakość/wygoda !

  Za dopłatą, 420 zł od osoby, można także w terminie kursu przejść praktyczne szkolenie uzupełniające na motorówce i dodatkowo po przystąpieniu do egzaminu na sternika motorowodnego zdobyć uprawnienia motorowodne.