Przejdź do treści
Strona główna » Z historii Akademii!

Z historii Akademii!

Informacje o Warszawskiej Akademii Żeglarskiej

Witamy serdecznie na stronie Warszawskiej Akademii Żeglarskiej !

Miło, że nas odwiedzasz, a skoro zajrzałeś to kilka słów o nas.
Doświadczenie szkoleniowe i żeglarskie naszego zespołu to ponad 30 lat działalności. Sama Akademia Żeglarska została założona w 1994 roku w Warszawie.
Od początku istnienia prowadzimy działalność szkoleniową na podstawowe stopnie żeglarskie i instruktorskie, za co kolejny rok z rzędu otrzymujemy wyróżnienia od naszych żeglarskich władz zwierzchnich, a liczebność naszych kursów świadczy z kolei o Waszym uznaniu…

szef akademii żeglarskiej Marcin

W naszej ofercie znajdziesz różne, dostosowane do potrzeb indywidualnych formy szkolenia: kursy weekendowe i stacjonarne nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy, kursy stacjonarne na Mazurach oraz stażowe rejsy po Mazurach i morzu. Wraz ze zmianą uprawnień i stopni żeglarskich, od roku 1997 prowadzimy stażowo-szkoleniowe rejsy morskie, pozwalające na zdobycie praktyki w warunkach morskich i wypływanie „godzin” niezbędnych do egzaminów na wyższe stopnie. Dla zapracowanych proponujemy z kolei szkolenia indywidualne na patent, a także doskonalące żeglarskie umiejętności.
Posiadamy stałą i sprawdzoną kadrę instruktorską na kursach oraz skipperską na rejsach mazurskich i morskich.

W imprezach letnich uczestniczy głównie młodzież (szkoła średnia i studenci), nad Zalew zaś wczesną wiosną i jesienią bez żadnych kompleksów ściągają ludzie w każdym wieku, począwszy od wnuczka, a skończywszy na dziadku. Żeglarstwo to sport bez wiekowy dlatego w przerwie miedzy golfem i bilardem zapraszamy ludzi w każdym wieku. na spotkanie z ta dyscyplina nigdy nie jest za późno.

Nasza baza szkoleniowa nad Zalewem Zegrzyńskim znajdowała się od 1998r, nieprzerwanie w Ośrodku Wojskowego Klubu Sportowego w Zegrzu k/Warszawy i z tym miejscem jesteśmy kojarzeni od lat. Od roku 2014 działamy w Zegrzu na „Zielonej Bindudze”, całkiem niedaleko ale bardziej niezależnie.
Akademia Żeglarska działa głównie w oparciu o własny sprzęt pływający. Szkolenia na żeglarza odbywają się na odkrytopokładowych „OMEGACH” oraz na nowoczesnych, wygodnych i szybkich jachtach kabinowych typu „FORTUNA-23” oraz innych.

Do 2010r Akademia Żeglarska współpracowała ściśle z Sekcją Żeglarską AZS Warszawskiej Akademii Medycznej, toteż często jesteśmy kojarzeni ze środowiskiem lekarzy i miłymi wspomnieniami z tamtych czasów. Do tej pory ze środowisk medycznych wywodzi się wielu naszych aktywnych instruktorów i absolwentów żeglarskich, których zawsze mile widzimy w naszych progach.

Nasza Akademia ma charakter silnie autorski wypracowany przez lata przez trzon naszych szkoleniowców. NASZ system szkolenia stara się łączyć klasykę i tradycję żeglarską z nowoczesnymi i efektywnymi formami nauczania, które skupiają w sobie elementy regatowe, rekreacyjne i samotnicze, ale w podstawowym stadium przede wszystkim kładą nacisk na skuteczność i bezpieczeństwo żeglowania w różnych warunkach sprzętowo-pogodowych. Aby to osiągnąć, niejako na wzór „amerykański” szkolimy w systemie: od praktyki do teorii, od szczegółu do ogółu, od małego do wielkiego. I tu leży jedna z tajemnic naszego sukcesu szkoleniowego wypracowanego przez lata często na przekór innym lansowanym trendom. My najpierw pływamy, potem dyskutujemy przy tablicy. Najpierw żeglujemy na lekkich zwrotnych łódkach, żeby później przejść do jachtów dużych i ciężkich. To daje doskonałe efekty. Odpowiedni minimalny czas szkolenia, nacisk na współpracę z załogą i elementy dowodzenia dopełniają reszty.

Akademia Żeglarska ma charakter całkowicie otwarty. Wystarczy wziąć udział w jednej z naszych imprez, aby stać się jednym z nas. Osoby aktywnie uczestniczące w życiu Akademii Żeglarskiej, które zapiszą się do Klubu, mogą brać udział we wszystkich naszych „imprezach towarzyszących” przez cały rok oraz są uprawnione do opłat ulgowych przewidzianych w cenniku ulgowym PZŻ.

Znajdzie u nas dla siebie miejsce każdy, kto ma ochotę spróbować żeglarstwa w naszym wydaniu. Żeglarstwa nowoczesnego, ambitnego, ale także luźnego i przyjacielskiego. Wszystkich chcących nas poznać i zdobyć żeglarskie szlify lub niezbędne doświadczenie, zapraszamy do udziału w naszych imprezach. Tych, którzy chcą się dalej rozwijać lub łączyć przyjemne z pożytecznym, a mają już niezbędne doświadczenie, zapraszamy do współpracy w charakterze kadry.

Drodzy Państwo! Szanowni żeglarze!
Narzekacie czasem, że jesteśmy mniej widoczni na szalejącym ostatnio rynku usług żeglarskich, a informacje o nas trzeba wręcz zdobywać. Ale wierzcie mi, że to nie przypadek !!!

Nie chcemy stawać w zawody z mnożącymi się codziennie nowymi firmami, które sprzedają często „gruszki na wierzbie”, chcąc pozyskać nowego klienta. Nie da się bowiem wyszkolić przyzwoicie „młodego” żeglarza w ciągu 2 weekendów, czy podczas tygodniowego rejsu.

Niestety często nieświadomie stajecie się Państwo ofiarą tego typu ofert. Jakby zapominając, że sam zdobyty patent nie jest jeszcze gwarantem umiejętności dobrego pływania, o ile szkolenie nie było dostateczne. A na pewno sami z doświadczenia wiecie, że przyjemność z robienia czegoś pojawia się dopiero po osiągnięciu wystarczającej sztuki w działaniu. Do czego ze wszech miar zachęcam i polecam korzystanie z doświadczenia naszej kadry.
A co do reklamy to jesteśmy jak dobre perfumy. Nie znajdziecie nas wszędzie, ale ludzie o nas wiedzą i to się liczy.

Szef AŻ i kadra

Inne informacje dotyczące działalności Warszawskiej Akademii Żeglarskiej:

– Licencja Szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego nr 15
– Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 808
– Wpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem ewidencyjnym 5458-
– Firma zarejestrowana w Mazowieckim Rejestrze Instytucji  Szkoleniowych (konieczne do refinansowania przez Wojewódzkie Urzędy Pracy)

– Ubezpieczenie kosztów powrotu klientów do kraju w Axa
– Ubezpieczenie od NW w PZU.

Dyplom WOZŻ za 2012
Dyplom WOZŻ za 2012
Dyplom WOZŻ za 2010

 

licencja szkoleniowa PZŻ aktualna

poprzednia licencja szkoleniowa PZŻ
Poprzednia licencja szkoleniowa Związku Żeglarskiego
licencja PZŻ 2001

 żeglaqrskie dyplomy uznania1
Żeglarskie dyplomy

dyplom żeglarski  uznania
Trofea i nagrody Akademii Żeglarskiej
wyrożnienie dla sekcji żeglarskiej