Przejdź do treści
Strona główna » Dojazd do Zielonej Bindugi ZEGRZE

Dojazd do Zielonej Bindugi ZEGRZE

Przystań położona jest na północnym brzegu Jeziora Zegrzyńskiego, niedaleko mostu na Narwi.

mapka dojazdowa do przystani

Dokładny adres :

Zegrze, ul. Groszkowskiego, dz. nr 173,  „Zielona Binduga”- Zegrze.

Jak widać na mapie z satelity nasza nasza przystań znajduje się 350m od skrętu z głównej drogi prowadzącej z Zegrza Południowego w kierunku Serocka. Jadąc warto znaleźć, po prawej stronie, tabliczkę z numerem działki oraz baner naszej Akademii. Przystań znajduje się w lesie na samym skraju jeziora.

rysunek okolicy jak w Asterixie

Odległość od Warszawy ok. 25 km .

Dla tych którzy idą z postępem czasu podajemy dane geograficzne jako
„way point” do GPSa. N = 52°27’32,64” E = 21°01’43,50” 73m npm.

Poniżej mapka Googla:

Jeżeli wskazówki internetowe to nie twój świat, bo jesteś wzrokowcem, poniżej szczegółowy opis dojazdu samochodem lub transportem autobusowym z Warszawy i z okolic województwa.

dojazd samochodem -piktogram I tak, aby jadąc SAMOCHODEM sprawnie dotrzeć do Zegrza osobom, mieszkającym po praskiej stronie Wisły polecamy wylotówkę na Białystok, Augustów przez Ząbki, Marki z odbiciem na Nieporęt, Zegrze, omijając w ten sposób zakorkowane centrum Warszawy.
Osobom jadącym przez centrum  Warszawy sugerujemy dojazd do Zegrza przez Nieporęt drogą nad Kanałem Żerańskim, lub przez Legionowo wylotową ulicą Modlińską.

Dojechawszy nad Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie skręcamy na rondzie w lewo w kierunku na Nowy Dwór i dalej jadąc wzdłuż jeziora dojeżdżamy do kolejnego ronda, na którym skręcając w prawo wjeżdżamy do Zegrza Południowego. Przejeżdżamy przez miejscowość szeroką dwupasmową arterią  i dojeżdżamy do mostu na rzece Narew. Jedziemy dalej. Z mostu, po prawej stronie kątem oka przez szybę na moście można zobaczyć charakterystyczny żółty budynek fortu na terenie naszego ośrodka. Tam właśnie jest nasza baza.

Jeszcze na moście zjeżdżamy na prawy pas mijając tablicę z napisem Zegrze
Wjeżdżamy do miejscowości Zegrze
Tuż za mostem (50m) należy skręcić w prawo na skrzyżowaniu widocznym na zdjęciu poniżej.

obraz na zakręcie do Zegrza

Wjechaliśmy na asfaltową groblę. Przez chwilę będziemy widzieli wodę po prawej i lewej stronie drogi. Mijamy Baner Akademii i numer działki i za chwilę dojedziemy do niebieskiego blaszaka, skręcamy przed nim wjeżdżając na parking przylegający do Zielonej Bindugi. Jesteśmy na miejscu.

Samochód zostawiamy niemal w samym centrum obiektów szkoleniowych na bezpłatnym parkingu i udajemy się w kierunku białego szlabanu za którym znajdują się nasze obiekty.

Piktogram z autobusikiem - dojazd Chcąc dojechać na samo miejsce do naszej przystani TRANSPORTEM PUBLICZNYM komunikacji miejskiej najlepiej wybrać autobus linii 735, który startuje z pętli Metro Marymont i jadąc trasą przez Żerań, Nieporęt, dociera do Zegrza Południowego. Tutaj można znaleźć szczegóły dojazdu. Autobus klimatyzowany, dojazd z pętli do pętli trwa ok. 50min. Wysiadając na ostatnim przystanku należy przejść przez most na Narwi. Cała wędrówka ok 650m.

Jeżeli jedziesz innym autobusem w kierunku na Serock, Pułtusk warto zapytać czy autobus zatrzymuje się na Osiedlu Wojskowym w Zegrzu. W innym przypadku należy wysiąść przed mostem lub za mostem przy jednostce wojskowej i dojść pieszo. Po dotarciu na Osiedle Wojskowe w Zegrzu wysiadamy właśnie przy opisanym wcześniej urzędzie pocztowym, znajdując dalszą drogę opisaną wcześniej dla dojazdu samochodem. Dojście do „Zielonej bindugi” od końcowego przystanku ok. 400 m z powrotem ulicą Groszkowskiego.

Zapraszamy.