Przejdź do treści
Strona główna » Żeglarskie indywidualne lekcje doszkalające nad Zalewem Zegrzyńskim

Żeglarskie indywidualne lekcje doszkalające nad Zalewem Zegrzyńskim

Dla wszystkich, którzy potrzebują : szkolenia dodatkowego poza kursami na patenty żeglarskie, lub lekcji dodatkowej z instruktorem, lub przypomnienia sobie umiejętności, poćwiczenia przed egzaminem, lub z jakiegokolwiek innego powodu (przed kursem, w trakcie kursu, poza kursem, po kursie, przed wyjazdem ze znajomymi lub” just for fun” :); proponujemy dzień (9 godzin w tym 1h przerwy) szkolenia z instruktorem.

Taka forma doszkolenia jest, w dzisiejszych czasach najbardziej efektywną formą przygotowania do żeglowania w relacji cena/jakość/bezpieczeństwo/rozsądek …

Sezon 2024.
Poniżej cennik szkolenia jednodniowego w zależności od rodzaju jachtu.
Cena: dzień świąteczny / dzień w tygodniu.

Cena: 590/550 zł – szkolenie na OMEDZE Szkolenie żeglarskie na jachcie typu OMEGA Nasza Omega
(dł. 620, załoga max. na jachcie 6 osób z instruktorem), [1-5 osób szkolonych]

Cena: …….. zł szkolenie na małej kabinówce Bez4 z silnikiem ( dł. po pokładzie 5,8m; dł. całkowita 6,1m, załoga max. 2 osoby), [1-osoba szkolona]  [Oferta aktualnie nieaktywna]

Cena: 780/730 zł – szkolenie na FORTUNIE 23 z silnikiem Kursanci z instruktorem na kabinówce 7 nauka obsługi silnika

( dł. po pokładzie 7,3m; dł. całkowita 7,6m załoga max. 6 osób), [1-5 osób szkolonych]

Cena 870/800zł – szkolenie na TANGU 780Sport z silnikiem Tango WAŻ
 (dł. po pokładzie 7,8m; dł. całkowita 8,3m, załoga max. 7 osób), [1-6 osób szkolonych]

Cena  970/880 zł szkolenie na – PHILI 880 z silnikiem
( dł. po pokładzie 8,8; dł. całkowita 9,20m, załoga max. 10 osób), [1-9 osób szkolonych]

Cena 990/900 zł – szkolenie na DZ (kecz gaflowy odkrytopokładowy, 2 maszty, dl. 9,8m, załoga max. 12 osób), [1-11 osób szkolonych]

Podane wyżej ceny dotyczą szkolenia jednej osoby !
W przypadku szkolenia więcej niż jednej osoby, do podanej ceny należy doliczyć 40 zł za każdą dodatkową osobę.

W cenie zawarto koszt jachtu, instruktora, ubezpieczenie NNW, jeżeli jacht kabinowy z silnikiem to także paliwa.
Na miejscu bezpłatny parking.
Poza osobami szkolonymi, na jachcie w ramach wykupionej dniówki mogą przebywać osoby towarzyszące (bez dodatkowej opłaty), które powinny brać czynny  udział w żeglowaniu w formie aktywnej załogi ale bez prawa szkolenia.
Dzień szkolenia to dla Ciebie do 8 godzin ćwiczeń plus godzina przerwy w sumie 9 godzin od pobrania do zdania sprzętu. Ostatecznie o ilości godzin i ramach czasowych decydujesz sam w ramach wykupionej dniówki.
Proponowane przez nas godziny szkolenia to 9.00 -18.00.
W ramach tego typy szkolenia instruktor realizuje plan szkolenia dostosowany do Twoich potrzeb i sugestii.
Akwenem szkoleniowym jest cały Zalew Zegrzyński, na którym w zależności od założeń szkoleniowych trenujemy : manewry żeglarskie, podejścia do kei, wejścia i wyjścia z marin, lądowanie na plaży, podejście do bindugi, stawanie na kotwicy, zejście z mielizny manewry na cumach, obsługę osprzętu żeglarskiego, ratunkowego i wiele innych w zależności od potrzeb i chęci osób szkolonych.

Jeżeli jesteś zainteresowany takim szkoleniem prosimy o telefon na numer 601290346 lub mail: info@wiatr.waw.pl w celu ustalenia terminu pływania.

Uwaga:
Wszystkie wiążące ustalenia powinny mieć formę zapisu na mail lub SMS.
Po ustaleniu terminu pływania należy wiążąco, bez zbędnej zwłoki, opłacić szkolenie z góry na nasz rachunek bankowy, w postaci przedpłaty pełnej kwoty za szkolenie co najmniej jednej osoby, w celu zabukowania jachtu i instruktora w domówionym terminie. Potwierdzona, dogadana terminowo oferta jest ważna 2 doby od chwili potwierdzenia sms-em lub mailem do chwili wyjścia z banku przelewu. Po tym czasie zabukowany termin traktujemy jako nieaktualny i jeżeli jest wolny należy rezerwację powtórzyć lub potwierdzić. Dokonanie skutecznej przedpłaty każdorazowo potwierdzamy i dopiero nasze potwierdzenie stanowi wiążące zawarcie umowy.
Jeżeli rezerwujesz szkolenie na cito to wyślij koniecznie samodzielnie potwierdzenie dokonania przelewu.

W przypadku późniejszej rezygnacji przez zamawiającego lub niestawienie się na zajęcia, przedpłata jest bezzwrotna i przechodzi na pokrycie kosztów poniesionych przez organizatora w związku z umówionym szkoleniem.

Warunki pogodowe typu deszcz, niska/wysoka temperatura, burza stanowią normalny element żeglarskiej praktyki i nie mogą być powodem odwołania zaplanowanego terminu zajęć bez porozumienia stron.

Całkowity brak wiatru lub znaczna siła wiatru uniemożliwiająca skuteczne szkolenie (w zależności od założeń szkolenia) mogą być powodem zmiany terminu szkolenia. Decyzję taką podejmuje organizator, z wyprzedzeniem co najmniej jednodniowym, na podstawie doświadczenia oraz swoich źródeł prognozujących pogodę, w porozumieniu z osobą szkoloną lub wyjątkowo na miejscu w dniu szkolenia.

Powyższe dniówki szkoleniowe nie dotyczą pełnego szkolenia w trybie Indywidualnym na patenty żeglarskie, kompleksowo, od podstaw realizującego, pod naszym nadzorem i w sposób zorganizowany, program egzaminacyjny  zakończony  podejściem do egzaminu, którego warunki znajdziesz tutaj.

Niezależnie od powyższej oferty, jest także możliwość  wzięcia instruktora na godziny.

W umówiony dzień zajęć, na naszej przystani  będzie czekał instruktor, który się Tobą zajmie i odpowie na wszelkie inne pytania, które mogą dotyczyć Twojego szkolenia.

Na zajęcia zabierz ze sobą odpowiednią odzież, którą weźmiesz ze sobą na łódkę.

Coś chroniącego od wody i wiatru : kurtkę i spodnie. Coś chroniącego od zimna : polar, sweter, bielizna termiczna,czapka, rękawiczki. Ubieramy się warstwowo i w zależności od potrzeb redukujemy lub uzupełniamy warstwy. Coś chroniącego od słońca, okulary, czapka najlepiej z daszkiem, krem z filtrem UV. Na nogi obuwie z miękka podeszwą dobrze trzymające nogę.

Przed wyjściem z domu zerknij na prognozę pogody, która nie jest precyzyjna ale z grubsza ukierunkowuje Twoją wiedzę jaka aktualne panuje pora roku …

Na wodę warto także zabrać ze sobą coś do picia. Nie warto zabierać w nadmiarze elektroniki i dokumentów, które lepiej zostawić na brzegu w miarę możliwości.