Przejdź do treści
Strona główna » Dane jachtu Phila 880

Dane jachtu Phila 880

 

 

Jacht typu Phila 880
 Typ jachtu:
  Phila 880

Widok jachtu

Rozmieszczenie koi

Widok jachtu z góry

Opis jachtu

Jacht turystyczny o zgrabnej sylwetce, wygodnym kokpicie, wyróżniający się dobrymi właściwościami nautycznymi. Szybki i zwrotny a stosunkowo nieduże zanurzenie i obrotowy miecz dają możliwość dochodzenia prawie do brzegu. Jacht posiada nowe żagle!

Wyposażenie

  • Lodówka
  • Gniazdko 220/12V
  • Radio CD
  • Sterowanie: rumpel

Prostownik + przedłużacz, stolik w kokpicie.

Żagle : fok z rolerem (sztywny sztag), grot pełnolistwowy na pełzaczach, pokrowiec bomowy, Lazy Jack, rama do opuszczania masztu, tent na bom. 

Kambuz: zlew, kuchenka 2-palnikowa, butla z gazem (11kg), zastawa, sztućce, garnki, patelnia, czajnik, deska do krojenia, durszlak, środki ratunkowe,  instalacja elektryczna i wodna.

    

 

Dane techniczne  

Konstruktor : Andrzej Skrzat
Producent: Stocznia Jachtowa Delphia
Długość całkowita: 8.8 m
Szerokość: 2.95 m
Zanurzenie min/max: 0,4 / 1,5
Liczba koi: 8+3
Max liczba miejsc w kokpicie: 8-10
Liczba kabin: 3
Wysokość w kabinie: 1.8 m
Zbiornik(i) na wodę: 80 l
Wysokość masztu: 11.0 m
Powierzchnia żagli: 39.4 m2
Grot / fok: 23.2 /16.2
Miecz uchylny laminat
Ster uchylny laminat
Silnik zaburtowy: 4-10 KM

                                   

 

Szczegóły.

  Phila 880 jest to jacht sportowo – turystyczny z wyjątkowo praktycznymi rozwiązaniami pokładu, takielunku oraz zabudowy wnętrza. Konstruktorem jachtu jest Andrzej Skrzat, a producentem renomowana stocznia Delphia z Olecka. Konstruktor zadbał o doskonałe osiągi nautyczne przy komfortowym rozwiązaniu przestrzeni mieszkalnej, dzięki czemu Pahila 880 jest niezwykle szybka i zwrotna. Jacht umożliwia bezpieczną i satysfakcjonującą żeglugę, rekreacyjną nawet dziesięcioosobowej załodze.

  Podstawowym wyposażeniem jachtu Phila 880 jest maszt z bramka umożliwiającą jego bezpieczne kładzenie, żagle: grot + fok, Lazyjack, miecz obrotowy, rumpel, podnoszona płetwa sterowa na jarzmie, silnik zaburtowy. Na pokładzie dostępny jest zestaw akcesoriów przeznaczonych do bezpiecznego cumowania. Solidy osprzęt jak knagi i półkluzy, dwie kotwice, hak do wygodnego łapania boi, długie cumy oraz wytrzymałe odbijacze. Jacht wyposażony jest w najwyższej jakości środki ratunkowe: koło ratunkowe, kamizelki pokładowe w ilości odpowiadającej liczbie członków załogi oraz gaśnicę. Część mieszkalna posiada trzy zamykane kabiny, każda przeznaczona do wygodnego spania dla dwóch osób, ale w razie potrzeby kazda pomiesci jeszcze dodatkowa osobę. Kolejne dwie osoby znajdą nocleg na kojach bocznych w mesie. Pod każdą koja znajduje się schowek (bakista) zdolny pomieścić znaczną część bagażu. Mesa i kabiny sypialne posiadają otwierane okienka, zapewniające wentylację i dostęp do naturalnego oświetlenia Całość dodatkowo została oświetlona światłem elektrycznym. Ponadto jacht został wyposażony w wydajne ogrzewanie elektryczne (220V). Kolejnym zamykanym pomieszczeniem jest łazienka (Kingston) z miejscem przeznaczonym na WC chemiczne. Można zaadaptować ją również na szafę, aby jeszcze wygodniej zakwaterować załogę. W kuchni (Kambuzie) zainstalowano kuchenkę gazową z dwoma palnikami, instalację wody pitnej z pompką elektryczną, zlewozmywak, oraz zestaw naczyń i akcesoriów kuchennych (garnki z pokrywkami, patelnia, talerze głębokie, talerze płaskie, talerze śniadaniowe, sztućce, kubki itp.)
  Poza standardowym wyposażeniem, na jachcie znajduje sie lodówka elektryczna. Jacht wyposażony jest w prostownik, kabel i przejściówkę na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatora w portach. Pod pokładem dodatkowo znajduje się instalacja oświetleniowa, radio, gniazdka na 12V i 220V(ogrzewanie i gniazdka 220V działają gdy jacht jest podpięty do ładowania). Kokpit wyposażony w solidny osprzęt żeglarski. Dodatkowym wyposażeniem jest stolik kokpitowy oraz rozkładany Tent. Konstrukcja obszernego kokpitu umożliwia załodze wygodną żeglugę, a niska nadbudówka zapewnia sternikowi doskonałą widoczność. Przy rufie znajduje się ster na jarzmie z rumplem i silnik zaburtowy. Z uwagi na płaską nadbudówkę i szerokie półpokłady świetne do opalania jacht doskonale nadaje się zarówno do rodzinnych rejsów z dziećmi jak i wypraw w gronie znajomych. Konstrukcja umożliwia swobodne manewry pod żaglami a prosty dostęp do silnika i doskonała widoczność zwiększają bezpieczeństwo manewrów portowych. Jacht przewidziano dla wygodnej zeglugi dla 8 osób ale dzieki dużemu kokpitowi w krótkich rejsy bez problemu mogą żeglować dodatkowe 2 osoby.

 Zdjecie jachtu

Phila 880

Phila 880

Mesa w jachcie Phila 880

Prawa tylna kabima

[cennik czarterów]