Przejdź do treści
Strona główna » Z zycia „wesołego czarterowicza”.

Z zycia „wesołego czarterowicza”.

Oprócz naszej docelowej działalności szkoleniowej wypożyczamy także jachty, które nie są w danej chwili wykorzystywane do szkolenia. Działalność ta nie jest jednak pozbawiona także walorów szkoleniowych. To co można bowiem zobaczyć podczas czynności portowych i nie tylko, to nauka sama w sobie, kwintesencja ignorancji pomieszanej z brakiem wiedzy, a często także zdrowego rozsądku czy elementarnej zdolności do przetrwania ? Zdarzają się jednak i postawy ambitne, znaczy takie, które powodują że opadnięta szczena wraca na swoje normalne miejsce.

Oprócz naszej docelowej działalności szkoleniowej wypożyczamy także jachty, które nie są w danej chwili wykorzystywane do szkolenia. Działalność ta nie jest jednak pozbawiona także walorów szkoleniowych. To co można bowiem zobaczyć podczas czynności portowych i nie tylko, to nauka sama w sobie, kwintesencja ignorancji pomieszanej z brakiem wiedzy, a często także zdrowego rozsądku czy elementarnej zdolności do przetrwania ? Zdarzają się jednak i postawy ambitne, znaczy takie, które powodują że opadnięta szczena wraca na swoje normalne miejsce. Generalnie umiejętność szacowania swoich sił na miarę umiejętności spada w narodzie okrutnie. Czas mija i nic się nie zmienia, z tą różnicą, że szarżę na białym koniu zamieniliśmy w wiarę, że nowoczesne patenty na jachcie zastąpią nam wiedzę, umiejętność myślenia czy choćby zdrowy rozsądek. Tego jednak nie wie natura. Wiatr wieje dalej po swojemu, fala nadchodzi nagle, a burza nie ma ochoty anonsować swojego nadejścia wysyłając do wesołego czarterowicza ostrzegawczego sms-a.
Nic to jednak, nas trudno zniechęcić. Łódkę daje się postawić, złamany maszt daje się wymienić, a laminat to niebywale sprawne narzędzie w ręce wytrawnego szkutnika. Można i tak. Można także skończyć kurs i pływać bezpieczniej. Wychodzi taniej i przyjemniej. Wszystkich chętnych do czarterowania naszych łodzi zapraszamy ? 🙂