Wykłady z zakresu:
Część ogólna: Psychologia 4 h Pedagogika z dydaktyką 4h Dydaktyka żeglarska 4h Biologiczny rozwój człowieka 3h Organizacja i prowadzenie zajęć rekreacyjnych 4h
Część specjalistyczna: Zagadnienia ogólno-żeglarskie 4h Metodyka prowadzenia zajęć teoretycznych 2h Teoria żeglowania 6h Manewrowanie jachtem żaglowym 5h Metodyka prowadzenia szkolenia na jachtach żaglowych wykład 6h, praktyka 35h Doskonalenie i unifikacja techniki manewrowania jachtem żaglowym 15h Bezpieczeństwo szkolenia żeglarskiego 4h Organizacja i zasady prowadzenia egzaminu żeglarskiego 2h.
Ukończone 18 lat. Wykształcenie średnie. Patent minimum żeglarza jachtowego. Stan zdrowia poświadczony zaświadczeniem lekarskim stwierdzającym brak przeciwwskazań do pełnienia funkcji instruktora żeglarstwa. Zdany z wynikiem pozytywnym sprawdzian dopuszczający do szkolenia. Umiejętność pływania.
Aby przystąpić do kursu należy na pierwsze zajęcia dostarczyć odbitki ksero następujących dokumentów: – patent żeglarski; – legitymacja studencka (jeżeli jesteś studentem);
Prowadzenie szkoleń żeglarskich do posiadanego stopnia włącznie pod nadzorem KWŻ-ta Uczestniczenie w egzaminach na stopnie żeglarskie w charakterze sekretarza KE.
Wszystkie zajęcia odbywają się nad Zalewem Zegrzyńskim w terminach podanych wyżej Zajęcia praktyczne na wodzie na przemian z wykładami. W weekend między częścią I i II zajęć nie ma.
Zgrupowanie odbywa się zgodnie ze szczegółowym harmonogramem dnia i ma charakter pobytowy z pełnym wyżywieniem i noclegiem. Nocleg w domkach z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, toaleta, umywalka) w ośr. WAT w Zegrzu. Nocleg w domkach, namiotach lub na jachcie w ośrodku WKS-Zegrze, prysznice i sanitariaty zbiorcze.
Wyżywienie 3 posiłki dziennie.
Część codzienna: w naszej bazie w Zegrzu. Dojazd lub pobyt wedle uznania i na własną rękę. Wyżywienie we własnym zakresie.
Kadra: Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego- Instruktorzy:
–
|