Przejdź do treści
Strona główna » Nasz „stara-historyczna” baza w Zegrzu

Nasz „stara-historyczna” baza w Zegrzu

Do roku 2013 przez 14 lat mieliśmy stała bazę w Ośrodku WKS-Zegrze.

Ponieważ wielu naszym kursantom, na przestrzeni lat, miejsce to kojarzy się ze świetnie spędzonym czasem żeglarskiej przygody pozostawiamy je w pamięci dla wszystkich spragnionych wspomnień i dla potomnych.

Poniżej widok z jeziora Ośr. WKS Zegrze .

fort widziany z jeziora
Teren przystani obejmuje centralny basen portowy, dwie keje sąsiadujące, budynek z pomieszczeniami hangarowymi w starym forcie.

Stary fort z siedzibą Akademii

Na terenie ośrodka, oprócz akwenu treningowego, gdzie odbywała się nauka praktycznego żeglowania, wtedy znajdowała się także salka wykładowa, hangar, kompleks domków kempingowych, sanitariaty oraz barek małej gastronomii i parking. Kursanci mogli skorzystać z taniego noclegu w domkach campingowych, ewentualnie rozbić namiot na polu namiotowym, znajdującym się również na terenie przystani. Zarówno przed jak i na terenie ośrodka było miejsce na bezpieczne zostawienie samochodu. Także w pobliżu ośrodka znajdują się dwa dobrze zaopatrzone sklepy spożywcze . Osoby nastawione na wyższy standard noclegowy znajdą go bez problemu w kilku okolicznych ośrodkach, z apartamentami w Pałacyku włącznie.

Basen portowy w Zegrzu

Przystań Akademii Żeglarskiej leży w centrum Zalewu Zegrzyńskiego przy tak zwanej „patelni”. Miejsce to oprócz pięknych widoków zapewnia także dobrą widoczność akwenu treningowego podczas szkoleniowych zajęć praktycznych na wodzie, na kursach żeglarskich. Jest także dobrą bazą wypadową na rejsy, czartery i inne organizowane przez nas imprezy. Tutaj odbywa się większość egzaminów kończących nasze kursy.

zatoczka treningowa

Zapraszamy do brania udziału w naszych imprezach i odwiedzenia naszej bazy. Elementem charakterystycznym, świadczącym nieuchronnie, że dotarłeś na miejsce jest oryginalny, świetnie widoczny także z jeziora, budynek fortu z początku 20 wieku. Tutaj najczęściej koncentrują się nasze imprezy żeglarskie.

WKS

Obejrzyj także inne  lzdjęcia o tym miejscu, a uwierzysz, że jest na tyle ciekawe, że warto właśnie u nas się szkolić i tutaj spędzić czas. Prawie w Warszawie, a jednak  jak Mazurach …

Ponizaj kilka fotek z Ośrodka.

Główna alejka z tablica informacujną. Miejsce zbiórek na pierwsze zajęcia.

Głowna uliczka z tablicą informacyjną

Parking dla gości i plac odpraw.

plac apelowy-miejsce odpraw

Salka wykładowa.Salka wykładowa

Prawy skraj ośrodka graniczący z przystanią WAT

Taka była historia tamtego okresu. Aktualnie jesteśmy całkiem blisko, nawet na tej samej ulicy ale to już inna historia kolejnych nadchodzących sezonów szkoleniowych …