Przejdź do treści
Strona główna » Rejs dla Oldbojów

Rejs dla Oldbojów

REJS OLDBOY-ÓW: 

Aktualnie impteza nieaktywna. Oferta wstrzymana do odwołania.

CZEŚĆ!  Jak co roku rejs  dla Dorosłych rusza z Rucianego.

REJS OLDBOY-ÓW: 

Aktualnie impteza nieaktywna. Oferta wstrzymana do odwołania.

CZEŚĆ!  Jak co roku rejs  dla Dorosłych rusza z Rucianego.
Potem jak wiatry i nastroje pozwolą. Jak każdy rejs „Akademii” także ten ma charakter szkoleniowo- wypoczynkowy, więc dla zmęczonych rokiem pracy znajdzie się czas na poleniuchowanie. Dla chętnych jak zwykle – nauka radzenia sobie z łodzią i silnikiem w sytuacjach praktycznych, mazurskich. Jeśli masz stopień żeglarza, ale nie pływałeś (łaś) albo już dawno i się zapomniało, jest to idealna okazja dla przypomnienia sobie „czym żeglarstwo się je”, przed samodzielnymi rejsami, a zwłaszcza późniejsze rejsy z rodzinką i maluchami.

Łodzie: Płyniemy na nowoczesnych, dobrze wyposażonych łodziach kabinowych typuTANGO 780 z silnikami przyczepnymi  Yamaha, w zależności od łodzi).
Koszty: kojowe 500 zł.
Posiłki przygotowujemy sami na każdej łódce. Jedzenie finansujemy w formie „zrzutki” po 30 zł na każdy dzień rejsu, do rozliczenia po rejsie na zero.
Ubezpieczenie: Rejs jest ubezpieczony w zakresie NW.
Dojazd i powrót: We własnym zakresie i na koszt własny.

Informacje szczegółowe:

Organizacja rejsu:
Pływamy w wachtach pięcioosobowych plus sternik. Nocujemy na jachcie, w przydzielonych kojach. Sternicy odpowiedzialni są za załogę, żeglugę i zaopatrzenie. Uczestnicy przygotowują samodzielnie posiłki, w wachtach, pod nadzorem sterników. Wszystkie łodzie rejsu pływają razem w grupie. Podczas rejsu sternicy na bieżąco uczą, komentując wykonywane manewry. Kadra posiada niezbędne uprawnienia do prowadzenia jachtu i ma duże doświadczenie w szkoleniu żeglarskim. Uczestnicy mogą prowadzić jacht pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Nad całością czuwa komandor rejsu.

Miejsce rozpoczęcia i zakończania rejsu: 

Na rejs należy się stawić pierwszego dnia przewidzianego terminem do godz. 12.00 w Rucianem, nad Jeziorem Guzianka, na przystani.
Rejs rozpoczyna się w sobotę, kończy w niedzielę (9 dni) do godz. 16.00 w tym samym miejscu.

Dojazd i powrót:
Do Rucianego dojeżdżamy we własnym zakresie i na koszt własny. Dojazd do Rucianego możliwy pociągiem lub PKS-em.

Noclegi :
Nocujemy na jachtach w przydzielonej koi.

Wyżywienie :
Gotujemy dwa ciepłe posiłki dziennie tj. śniadanie i obiadokolację. Pomiędzy posiłkami ciepłymi-stały dostęp do „suchego powiantu” (gdyż na wodzie nie wolno gotować w trakcie pływania) Gotujemy na każdej łodzi osobno w wachtach pływających. Posiłki przyrządzamy samodzielnie i wspólnie. Na każdej łodzi znajduje się butla gazowa z kuchenką oraz prowiant. Za zaopatrzenie kulinarne odpowiada sternik i on dysponuje kasą jachtową, którą rozlicza po rejsie.

Biwaki:
Miejsca postoju oraz czas postoju wybieramy spontanicznie w zależności od przebiegu rejsu. W miejscach poza terenem zabudowanym na bindugach, polach namiotowych należy spodziewać się warunków polowych bez dostępu do ciepłej wody i stałego zaopatrzenia. W portach, stanicach i w terenie zabudowanym można liczyć odpłatnie na ciepły prysznic i, w ograniczonym zakresie, na inne wygody.

Ubezpieczenie
Rejs jest ubezpieczony w zakresie NW.

Prosimy zabrać ze sobą:

– śpiwór
– sztormiak
– latarkę
– czapkę
– miękkie obuwie
– odzież na zmianę
– przybory do codziennej toalety
– dokumenty

– pieniądze

Prosimy nie zabierać sztywnych, dużych plecaków,
w szczególności ze stelażami!!!

Rezerwacja wiążąca miejsca następuje dopiero po wpłaceniu zaliczki.
Przeczytaj także
NNAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

obejrzyj też archiwum :

1. OLDBOY 2001

2.OLDBOY 2002

3. oldboy 2003

4. oldboy 2004

5. oldboy 2005