Przejdź do treści
Strona główna » Wypożyczanie żaglówek, warunki szczegółowe.

Wypożyczanie żaglówek, warunki szczegółowe.


 Czarter jachtów na Zalewie Zegrzyńskim


 Czarter jachtów na Zalewie Zegrzyńskim


Witamy w sezonie 2010.
Wypożyczalnia startuje z pełną ofertą od dnia 01 maja 2010 jednak już od 10 kwietnia (na telefon) można będzie wypożyczyć Omegę. Sezon kończymy 24.10.2010

Akademia Żeglarska działa na wodzie przez 7 miesięcy w roku, od kwietnia do października. W tym okresie można czarterować nasze jachty, które znajdują się w basenie jachtowym Wojskowego Klubu Sportowego w Zegrzu Północnym, przy ulicy Groszkowskiego 8. (z wody widoczny charakterystyczny żółty fort). 

Nie prowadzimy jednakowoż regularnej wypożyczalni, a część naszych jachtów pływa w organizowanych przez nas kursach żeglarskich i innych imprezach, stąd też aby skutecznie wypożyczyć jacht, wskazany jest kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia, czy wybrana jednostka będzie wolna.

Rezerwacja warunkowa*
Dla osób zdecydowanych na wyczarterowanie łodzi w danym terminie możliwa jest rezerwacja (warunkowa)* telefoniczna bez wpłaty zaliczki. W takim wypadku jednak trzeba się stawić po odbiór jachtu do godziny 9 w dniu czarteru i po uzgodnieniu telefonicznym rezerwacji wysłać sms-a, dotyczącego szczegółów rezerwacji (nazwisko, data, typ jachtu) na numer
601.290.346.
O ile zarezerwowany jacht nie zostanie odebrany do godziny 9.00, rezerwacja przepada i nie gwarantujemy podstawienia jachtu, choć jeżeli będzie on dalej wolny, to wypożyczenie będzie możliwe.

Rezerwacja bezwarunkowa**
Dla osób zdecydowanych na wypożyczenie jachtu o dowolnej porze i chcących mieć pewność, że jacht będzie wolny, konieczne jest opłacenie jachtu z góry za cały czarter na nasz rachunek bankowy. Na dowodzie wpłaty należy wpisać szczegóły czarteru (datę czarteru, typ jachtu  i nazwisko), a następnie wysłać tę samą informację o rezerwacji (bezwarunkowa)** wraz z przybliżoną godziną odbioru, sms-em na numer 601.290.346.
Potwierdzamy zwrotnym sms-em tylko negatywne rezerwacje co oznacza, że po wykonaniu telefonu i wysłaniu sms-a brak odpowiedzi z naszej strony należy uznać za dokonanie rezerwacji.

* istnieje możliwość wycofania się z rezerwacji każdej ze stron bez żadnych konsekwencji z tego tytułu, przy czym strony zobowiązane są do sms-owego odwołania czarteru. Rezerwacja warunkowa dotyczy wyłącznie rezerwacji jednego jachtu na jeden dzień.

** w tym przypadku jacht czeka na Państwa aż do chwili odbioru lub do końca dnia, ale w przypadku nieodebrania wpłata jest bezzwrotna. Rezerwacja z przedpłatą dotyczy zawsze większej liczby jachtów niż 1 lub większej liczby dni niż 1.


 


W soboty i niedziele miedzy godziną 8 i 9.30 nie odbieramy telefonu gdyż jesteśmy zajęci wydawaniem sprzętu, więc prosimy nie dzwonić. W tym czasie kontaktować się z nami można wyłącznie jednostronnie przy pomocy SMSa. Także w tym czasie nie udzielamy informacji na temat dojazdu do nas, który można znaleźć tutaj.

Jachty czarterujemy na „dzień pływania” i jeżeli jest to więcej niż jeden dzień to nieodpłatnie wchodzi w to noc pomiędzy poszczególnymi dniami, o ile nie chcecie Państwo na noc odstawić jachtu do portu.

Wyjątkowo i warunkowo po godz. 15 czarterujemy jachty na godziny, o ile są wolne. Rezerwacji jachtów na godziny nie praktykujemy.


Udostępniamy do czarteru 10 jachtów odkrytopokładowych, 2 duże jachty kabinowe, 2 małe jachty kabinowe, jacht żaglowo-wiosłowy typu DZ.

Jachty odkrytopokładowe i małe kabinówki wypożyczamy bez silnika.
Duże kabinówki wypożyczamy z silnikiem na życzenie wypożyczającego, za dodatkowa opłatą.

Wszystkie nasze jachty, czarterowane nad Zalewem Zegrzyńskim, są wyposażone w komplet sprzętu ratunkowego i pełen podstawowy osprzęt żeglarski, przewidziany dla danego jachtu. 
Wszystkie jachty kabinowe posiadają działającą kuchenkę gazową i komplet materacy. Inny sprzęt kuchenno-turystyczny należy zabrać we własnym zakresie.

Za czarter do 3 dni nie pobieramy kaucji i nie sporządzamy protokołu odbioru. Warunki szczegółowe czarteru reguluje wewnętrzny regulamin wypożyczalni, a odpowiedzialność wypożyczającego określa Kodeks Postępowania Cywilnego.
Przy odbiorze należy wylegitymować się patentem co najmniej „żeglarza jachtowego” i pozostawić dowód tożsamości. Jachty wypożyczamy zgodnie z „regulaminem wypożyczania”, do wglądu na miejscu.
Osoba wypożyczająca jacht jest za niego odpowiedzialna cywilnie i materialnie. Nie praktykujemy ściągania Państwa z jeziora w przypadku braku umiejętności lub zmiany warunków atmosferycznych. Nie mamy ani sił ani środków na takie manewry.
W przypadku powyższych dylematów należy wzywać WOPR. Tel. : 695889010, 695889001.


Apelujemy o dobór jachtu do czarteru adekwatnie do posiadanych umiejętności. Wszystkie nasze jachty posiadają możliwość refowania żagli co stwarza możliwość bezpiecznego żeglowania niemal w każdych warunkach. Zachęcamy zatem do korzystania z refpatentów w sytuacji gdy warunki pogodowe ulegają zmianie. Jacht zarefowany to nie wstyd tylko wizytówka dobrej znajomości żeglarskiego rzemiosła oraz gwarancja bezpiecznego dotarcia do portu przeznaczenia. 
Wielkość jachtu nie jest wprost proporcjonalna do jego bezpieczeństwa. Generalnie obowiązuje zasada: „duży jacht, duży kłopot….., mały … mały. Chyba, że wiesz o co chodzi to kłopotów nie ma żadnych, z żadnym jachtem.


Jeżeli powyższe rady okazały sie nieskuteczne i znajdziesz sie (mowa o sterniku jachtu) w wodzie z powodu przewrócenia jachtu to nie wpadaj w panikę. Staraj się zachować spokój i :
– policz załogę czy wszyscy są w zasięgu wzroku, czy ktoś nie został w kabinie lub pod wodą,
– załóż kamizelkę ratunkową i dopilnuj żeby wszyscy to zrobili
– nie odpływaj, jacht nie zatonie. Trzymaj się jachtu i czekaj na pomoc.
– zabezpiecz sprzęt ruchomy  i rzeczy osobiste żeby nie odpłynęły lub się nie utopiły;
– jeżeli pomoc nie nadchodzi lub nie może zostać udzielona poproś gapiów o wezwanie WOPRU lub jeżeli masz przy sobie wciąż sprawna komórkę sam go wezwij na numer 601.100.100;
– dopilnuj aby ludzie zostali podjęci z wody, a jeżeli jest zimno to jak najszybciej odtransportowani na brzeg i zaopatrzeni w niezbędna pomoc w celu uniknięcia wyziębienia organizmu.
– odholowanie jachtu do poru macierzystego zleć WOPROWI, który prawdopodobnie obarczy cie za to kosztami akcji ratowania mienia.
– jezeli jest ciepło jest wskazane żebyś sam nadzorował ratowanie, zabezpieczanie i holowanie sprzętu,
– doprowadź siebie do porządku, sprawdź stan załogi i zawiadom czarterodawcę o sytuacji.
– jeżeli sytuacja jest opanowana zajmij sie doprowadzeniem do porządku wyłowiony  jacht, najlepiej w porozumieniu z właścicielem.

Możliwy jest także czarter jachtu ze skipperem, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.


Jeżeli nie znasz Zalewu Zegrzyńskiego lub wybierasz się nad to jezioro po raz pierwszy zapoznaj się z mapą tego akwenu wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i pomocy.
Cennik czarteru jachtów żaglowych bez silnika:

Cennik czarteru jachtów żaglowych bez silnika:
kabinówki: typ / opis cena za dzień
FORTUNA-23 – 6 osób (niedostępna) 280 zl
MORS – 6 osób 240 zł
BEZ – 4 osoby 150 zł
CHRZĄSZCZYK – 4 osoby 150 zł
     
łodzie odkrytopokładowe typu slup bermudzki*: OMEGA – 6 osób 100 zł
ZEFIR – 5 osób 100 zł
H-tka – 4 osob (niedostępna) 100 zł

szalupa żaglowo wiosłowa typu kecz z ożaglowaniem gaflowym:

DZ – 12 osób

300 zł

* ceny hurtowe:
1. czarter w tygodniu, powyżej 3 dni pływania – cena 80 zł
2. czarter w tygodniu, powyżej 3 jachtów  –  cena 80 zł
** DZ-ta:
-czarter powyzej 2 dni pływania – cena 250 zł


Silnik: YAMAHA

Dodatkowa opłata za silnik:
– wypożyczenie 40 zł/dzień
– pełen bak paliwa – 20 zł.
– kaucja 400zł.


Jachty żaglowe mogą pływać bez silników i to je odróżnia od jachtów motorowych! Jeżeli jednak korzystasz z silnika pomocniczego, to aby działał niezawodnie musisz sprawdzić czy:
– jest paliwo i czy dopływa do silnika
– jest założona zrywka
– zbiornik jest odpowietrzony
– ssanie jest odpowiednio ustawione
– spodzina jest zanurzona w wodzie
– chłodzenie działa poprawnie.

Uwaga:
Kaucja za silnik jest zwrotna jeżeli silnik przetrwa. Silnik przetrwa jeżeli nie będziesz go używał na sucho. Spodzina zawsze musi być w wodzie. Od tego jest pantograf.

Silnik przywiąż krawatem do jachtu, wtedy masz szansę, że go nie utopisz gdy spadnie do wody.
Jeżeli nie jesteś ochroniarzem lub wartownikiem silnik zamknij na kłódkę. Wtedy masz szansę, że nie zostanie ukradziony.


APEL !!!
Szanowni Państwo. Jeżeli już decydujecie sie na wyczarterowanie naszego jachtu i w trakcie pływania macie jakiś problem, podarł się żagiel, zdarzyła się awaria, co się utopiło, rozwaliłeś dziób na betonowej kei…., nie zbywaj tematu milczeniem.
To oszczędzi nam nieprzyjemności podczas zdawania sprzętu, a żeglarzom czarterującym w dniu następnym umożliwi przejęcie sprzętu sprawnego.

Kończymy pracę o godzinie 18.30 i to jest równoznaczne z końcem dnia czarteru. Cały sprzęt powinien być do tej godziny zdany, o ile nie zabierasz go na noc.Zobacz nasze jachty do czarteru


male_kabinowki