Przejdź do treści
Strona główna » Żeglarskie życie Akademii

Żeglarskie życie Akademii

Co można robic z Akademią … !?

Co można robic z Akademią … !?

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą żeglarską ofertą szkoleniową, skierowaną do wszystkich stawiających pierwsze kroki w tej dyscyplinie i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Także osoby, poszukujące sposobu na ciekawe i niebanalne spędzenie czasu, w nowym towarzystwie na pewno znajdą tutaj coś dla siebie.

ABC – żeglarstwa w postaci różnych imprez dopasowanych do Państwa potrzeb.

1. Szkolenia na patenty żeglarskie, zakończone egzaminem, w różnych formach programowych: weekendowe,
codzienne, wakacyjne w różnych dogodnych miejscach i terminach.
2. Śródlądowe rejsy o charakterze rekreacyjno-stażowym.
3. Weekendowe rejsy rekreacyjne po Zalewie Zegrzyńskim.

Żeglarstwo dla wtajemniczonych to propozycja imprez kwalifikowanych.

4. Stażowe rejsy morskie.
5. Szkolenia indywidualne przygotowujące do egzaminów i pływania doszkalające z instruktorami dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie.
6. Szkolenia mazurskie, uzupełniające, praktyczne, po kursie na żeglarza.
7. Czarter jachtów na Zalewie Zegrzyńskim.

Nauka i praca dla żeglarzy z uprawnieniami i doświadczeniem.

8. Cykliczne kursy na patenty młodszego i pełnego instruktora Żeglarstwa PZŻ.
9. Praca w charakterze kadry na imprezach AŻ.

Życie klubowe

10. Przynależność do klubu, praca przy sprzęcie, udział w imprezach towarzyszących i „dyscyplinach dodatkowych”.

Szczegóły znajdziecie na naszych stronach.

Co nas wyróżnia ..!? Wyróżnia nas jakość! I tym chcemy się chwalić …

Akademia Żeglarska nie jest biurem turystycznym lecz licencjonowaną szkołą żeglarstwa PZŻ ! Bezpieczeństwo i wysoko kwalifikowana kadra sprawiają, że wysoka jakość naszych imprez pozostaje niekwestionowana. Prosimy jednak o wzięcie pod uwagę, że większość naszych imprez ma w mniejszym lub większym stopniu charakter szkoleniowy. Specjalizujemy się w kursach na patenty, szkoleniach indywidualnych, rejsach stażowych, pływaniach doszkalających i innych pozwalających zdobyć lub pogłębić praktykę żeglarską. Imprezy czysto turystyczne stanowią mniejszość w naszej ofercie, ale dla osób, które umieją już „wszystko”, stanowią miłe dopełnienie żeglarskiej formuły poznawania świata. Wszystkie rejsy i spływy oraz wyprawy łączą zdobywanie doświadczenia żeglarskiego z nauką samodzielności, dowodzenia i współżycia w załodze, ale także po trosze współorganizacji danej imprezy, przejawiającej się w różnych formach. Niektóre imprezy mają z kolei charakter czysto klubowy, co oznacza „spontaniczną” formę przebiegu imprezy. Taki program uczy, bawi ale przede wszystkim przygotowuje do samodzielnego żeglowania lub zdobywania szlifów żeglarskich. To narzuca pewną wyjątkową specyfikę naszych imprez, która nie każdemu musi odpowiadać, a jednocześnie wymaga od uczestników zaangażowania i aktywności. Dlatego tez zanim dokonacie Państwo wyboru prosimy o wzięcie pod uwagę szczególnego charakteru naszych imprez i dokładnego zapoznanie się z ich warunkami.