Przejdź do treści
Strona główna » Nasza nowa baza żeglarska

Nasza nowa baza żeglarska

Przenieśliśmy nasza bazę żeglarska do Zegrza na „Zieloną bindugę”. Nazwa odzwierciedla miejsce, którego trudno szukać gdzie indziej nad Zalewem Zegrzyńskim. Trawiasta, zadrzewiona polana z pełną linią brzegową przy której stoją nasze jachty. Obraz niczym z mazurskiej bindugi stąd nazwa ? Miejsce ciekawe, niepozbawione naturalnego uroku. Wreszcie cała działalność Akademii może odbywać się tuż nad samym brzegiem jeziora. Także warunki terenowe, zbliżone w skali trudności do warunków mazurskich, tworzą dodatkowy walor szkoleniowy.

Przenieśliśmy nasza bazę żeglarska do Zegrza na „Zieloną bindugę”. Nazwa odzwierciedla miejsce, którego trudno szukać gdzie indziej nad Zalewem Zegrzyńskim. Trawiasta, zadrzewiona polana z pełną linią brzegową przy której stoją nasze jachty. Obraz niczym z mazurskiej bindugi stąd nazwa ? Miejsce ciekawe, niepozbawione naturalnego uroku. Wreszcie cała działalność Akademii może odbywać się tuż nad samym brzegiem jeziora. Także warunki terenowe, zbliżone w skali trudności do warunków mazurskich, tworzą dodatkowy walor szkoleniowy. Mamy w planie oczywiście bardziej ucywilizować to miejsce ale zdecydowanie z umiarem i nie ingerując zbytnio w to co stworzyła natura.

1 komentarz do “Nasza nowa baza żeglarska”

  1. Trzeba przyznać, że miejsce

    Trzeba przyznać, że miejsce wyjątkowe i raczej nie spotykane przy tego rodzaju działalności 🙂

    Nie byłem jeszcze co prawda na Mazurach i nie wiem jeszcze jak tam wygląda „parkowanie na dziko”, ale dzięki takiej, a nie innej lokalizacji ośrodka Akademii mogłem na Zegrzu trenować podchodzenie żaglówką do brzegu. Dzięki tej lokalizacji jest tu też specyficzny „klimat” gdzie indziej niespotykany, bez wszędobylskiej komercji.