Przejdź do treści
Strona główna » Kursy weekendowy new

Kursy weekendowy new

 

 

KURSY WEEKENDOWE na stopień żeglarza jachtowego nad Zalewem 
  Zegrzyńskim k. Warszawy.

Charakterystyka imprezy.
Kurs na pierwszy stopień uprawnień żeglarskich. Patent umożliwia pływanie po śródlądziu bez ograniczeń pod żaglami i na silniku pomocniczym na jachcie żaglowym. Program uczy skutecznego i bezpiecznego pływania jachtem oraz przygotowuje do egzaminu. Wszystkie zajęcia odbywają się w jednym czasie i miejscu. Po zakończeniu szkolenia na miejscu egzamin państwowy.

To jest oferta na kurs w trybie weekendowym co nie oznacza ze szkolenie trwa jeden weekend lecz kilka.

Jaki kurs weekendowy wybrać?

Wersja, wygodna. Czytam, klikam, przyjezdzam, zdaje egzamin., jestem heppy ! 🙂
Jezeli denerwóje cie zawiły i trudny swiat niejednoznacznych wyborów, gubisz się w tym i nie interesuja Cie detale, tylko po prostu chcesz sie nauczyc zeglować bez analiz i ceregieli. nie czytaj dalej tylko kliknij tytaj. Wybierz termin, zapisz sie, zrób przelew i oddaj sie w nasze pewne rece, przyjezdzajac na zajecia.

Wersja klasyczna!
Jezeli lubisz sprawdzone wzorce, dysponujesz czasem i chcesz optymalnie bez studiowaania dogłebnie niuansów tej oferty zapisac sie na szkolenie  po prostu wwybierz konkretny termin szkolenia w wersji klasycznej klikajac tutaj a reszte zostaw nam.

Wersja elastyczna!
Dla osób chcacych skrocic weekendowa wersje kursu do minimum kliknij

wersja elastyczna>

Wszyscy którzy dodatkowo maja swoja wizje szkolenia i chca byc szkoleni wyłacznie na jachcie kabinowym dodatkowo powinny podczas wypelniania formularza zgłoszenia zaznaczyc opcję „ekstra”..

 

Program: Szczegółowy harmonogram kursu plik w formacie pdf do pobrania  – Tutaj znajdziesz dokładną informację o tym, czego się będziesz uczyć. Zajrzyj koniecznie!!!
Organizacja
szkolenia:
W programie kursu załozono zdybycie umiejetnosci manewrowania jachtem na silniku i pod żaglami w stopniu bezpiecznym i skutecznym oraz zdanie egzaminu zgodnie z wytycznymi szkoleniowymi i egzaminacyjnymi PZŻ, na dwóch rodzajach jachtów: odkrytopokładowych OMEGACH oraz kabinowych typu FORTUNA .


Zajęcia obejmują każdego dnia ok. 7 godz. pływania, 1.5 godz, wykładów, 1 godz. przerwy w czasie: 9.00-18.30
Czas szkolenia dobrano optymalnie przy założeniu, że na jachcie pływa maksymalnie 5 osób szkolonych plus instruktor.

Skład wachty może ulegać zmianie, ale pozostawiamy Państwu wolną rękę w doborze załóg. Nad całością szkolenia czuwa KWŻ (Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego).

DLA OSÓB NIE MOGĄCYCH UCZESTNICZYĆ WE WSZYSTKICH ZAJĘCIACH – POD KONIEC KURSU MOŻLIWOŚĆ ĆWICZENIA Z INSTRUKTORAMI W TYGODNIU

Pomoce szkoleniowe:

Akademia Żeglarska zapewnia nieodpłatnie pomoce szkoleniowe do użytku wewnętrznego, głównie w postaci materiałów pomocniczych do wykładów i zajęć praktycznych (komendy, pytania testowe, inne). Pomoce dostępne są w postaci elektronicznej. Na zakończenie kursu zostanie udostępniony bank pytań egzaminacyjnych obejmujących zagadnienia z teorii. Zakup dodatkowej literatury nie jest konieczny w przypadku regularnego uczęszczania na zajęcia. Dla osób chcących poszerzyć swoja wiedzę udostępniamy odpowiedni spis pozycji, które można nabyć w księgarniach lub za naszym pośrednictwem.

   
   
Warunki płatności:

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, przesyłając do nas „Kartę kwalifikacyjną”, a następnie dokonuje przedpłaty wysokości co najmniej 40% kosztu kursu. Całość płatności za kursy weekendowe może być regulowana w ratach jako uzupełnienie przedpłaty, najpóźniej do trzecich zajęć włącznie, a nie jak ma to miejsce na innych imprezach codziennych – w dniu rozpoczęcia.

Miejsce:
(opis, zdjęcia, położenie)
Szkolenie typu”compact”-  wszystkie zajęcia odbywają się w jednym czasie i miejscu. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się w naszej bazie w Ryni, w każdą sobotę i niedzielę (ewentualnie + dni dodatkowe) od godz. 9.00 do 18.30. Żadnych innych zajęć nie ma. Ośrodek posiada pełną infrastrukturę żeglarską, noclegową i gastronomiczną.
W sąsiedztwie także ośrodki o innym standardzie noclegowym.
Na kursach weekendowych osoby zainteresowane noclegiem i wyżywieniem załatwiają to sobie we własnym zakresie na miejscu.

Dojazd:
(mapa, autobusy, opis)

Transportem publicznym lub samochodem.
Większość z Państwa zabiera się samochodami, to też już po pierwszych zajęciach dojazd na miejsce nie stanowi problemu. Jeżeli masz jakikolwiek kłopot z dojazdem na pierwsze zajęcia zadzwoń ( 22 834 87 92 ).

Uczestnicy: Na kursach weekendowych przeważają osoby dorosłe, w wieku 18 – 75 lat. W większości to aktywni ludzie w wieku 25-50 lat. Zdarzają się także całe rodziny z młodzieżą od 12. roku życia. Na tym kursie nie ma limitów wieku.
Egzamin:
(terminy,warunki,
ceny, wytyczne)
Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym i wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu. Egzamin formalny na patent zdajecie państwo najczęściej w naszym ośrodku, na sprzęcie na którym odbywało się szkolenie. Ostatecznie jednak o terminie i miejscu zdawania egzaminu decydujecie sami.
 

Szkolenia regularne zakończone są egzaminem oficjalnym na patent w najbliższym** terminie po ukończeniu kursu (w kolejny dzień lub weekend w zależności od trybu szkolenia).

**jeżeli z powodów od nas niezależnych w najbliższy dzień/weekend egzamin odbyć się nie może, wyznaczamy kolejny najbliższy termin lub kierujemy na egzaminy centralne organizowane przez PZŻ.

Przygotowanie do zajęć:

Na zajęcia należy się stawić punktualnie, zgodnie z programem dziennym. Należy posiadać ze sobą strój adekwatny do warunków atmosferycznych. Niezbędne jest ubranie przeciwdeszczowe: kurtka i spodnie, a także obuwie z miękką podeszwą np. adidasy lub trampki. Również wskazana jest kompletna odzież na zmianę w przypadku przemoczenia. Prosimy także o zabranie przyborów do pisania.

Dokumenty i czynności potrzebne do:
– kursu 1,2,3

1. Poświadczenie opłaty za kurs ( na pierwsze zajęcia) jeżeli nie dostałeś od nas potwierdzenia 
wpłaty;
2. Karta kwalifikacyjna (weź na pierwsze zajęcia podpisany wydruk z rezerwacji elektronicznej lub wypełnisz na miejscu);
3. Zgoda rodziców dla osób niepełnoletnich (wypełniony ręcznie formularz na wydruku Karty Kwalifikacyjnej)
lub osobiście przez rodzica pierwszego dnia kursu ;

– egzaminu
4,5,6,7

4. Zaświadczenie od lekarza
5. Zgoda opiekunów na uprawianie żeglarstwa < 18l.
6. Potwierdzenie ukończenia kursu żeglarskiego;
7. Wniesienie opłaty egzaminacyjnej ( legitymacja szkolna, klubowa – uprawnia do zniżek)

– patentu
8,9,10

8. Pozytywne zdanie egzaminu
9. Opłata za patent
10. Zdjęcie
Zapisy:
(kontakt, szczegóły, dokumenty)

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, wypełniając i wysyłając poniższy formularz elektroniczny („Karta kwalifikacyjna”).

 
Rezerwacja wiążąca miejsca następuje dopiero po wpłaceniu zaliczki.

Tu zapiszesz się na kurs

Dodatkowo:

Za dopłatą 350 zł można także w terminie kursu przejść teoretyczne i praktyczne szkolenie uzupełniające i dodatkowo przejść szkolenie motorowodne na patent sternika motorowodnego.

Przeczytaj także
NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA – FAQ
oraz zajrzyj na wyróżnione podstrony ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danego
tematu.

UWAGA!! SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE (za dodatkową opłatą)
Dla załóg uczestniczących w kursach na żeglarza!!! Szkolenie praktyczne uzupełniające, na Mazurach na jachcie Tango 780 Sport, pozwalające rozszerzyć nabyte umiejetności o praktykę w warunkach mazurskich..
Zajrzyj