Przejdź do treści
Strona główna » Kurs weekendowy na żeglarza, wersja GOLD agencyjna

Kurs weekendowy na żeglarza, wersja GOLD agencyjna

 

 

KURSY WEEKENDOWE na stopień żeglarza jachtowego nad Zalewem 
  Zegrzyńskim k. Warszawy. Wersja GOLD.

Charakterystyka imprezy.
Kurs na pierwszy stopień uprawnień żeglarskich. Patent umożliwia pływanie po śródlądziu bez ograniczeń pod żaglami i na silniku pomocniczym na jachcie żaglowym. Program uczy skutecznego i bezpiecznego pływania jachtem oraz przygotowuje do egzaminu. Wszystkie zajęcia odbywają się w jednym czasie i miejscu. Po zakończeniu szkolenia na miejscu egzamin państwowy.
Tryb szkolenia to  przeważnie 11 dni przez kolejne soboty i niedziele + egzamin. Dla osób początkujących i zaawansowanych.

 

1.*20.04 – 04.05.2013r. tryb-I

  plus 1,2,3,4.05.

egzamin 05.05.2013

Terminy : 2. 11.05 – 16.06.2013r.    

egzamin 22.06.2013

 11 dni: każda sb. i ndz. 3. 01.06 – 06.07.2013r.     egzamin 14.07.2013
 I-tryb intensywny 4. 22.06 – 13.07.2013r.
    egzamin 28.07.2013
Uwaga: 5. 13.07 – 03.08.2013r.     egzamin 04.08.2013
Proponowane 6. 03.08 – 24.08.2013r.     egzamin 25.08.2013
terminy 7. 24.08 – 145.09.2013r.     egzamin 15.09.2013
egzaminów są 8. 14.09 – 05.10.2013r.
    egzamin 06.10.2013
         
nieobowiązkowe.  Dołącz do kursu!
     
   Sa jeszcze wolne miejsca. Możesz  dołączyć!      

*Uwaga: Termin przyspieszony dla twardzieli, którym zależy na maksymalnie szybkim zdobyciu patentu. Oprócz weekendów pływamy w długi weekend majowy. Woda  zimna, pogoda  zmienna…

**Uwaga: Termin przyspieszony. Kurs 7. dniowy. Pływamy w 3 osoby na jachcie.

Jeżeli obok terminu imprezy nie ma oznaczenia „BRAK MIEJSC” oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł wziąć w niej udział.

Program: Szczegółowy harmonogram kursu plik w formacie pdf do pobrania  – Tutaj znajdziesz dokładną informację o tym, czego się będziesz uczyć.
Organizacja
szkolenia:
W programie kursu załozono zdybycie umiejetnosci manewrowania jachtem na silniku i pod żaglami w stopniu bezpiecznym i skutecznym oraz zdanie egzaminu zgodnie z egzaminacyjnymi . Szkolenie odbywa się w całości na jachtach kabinowych typu FORTUNA .  Na jachcie znajduje sie 3 osoby plus instruktor. Czas szkolenia 7 dni.

 
Zajęcia obejmują każdego dnia ok. 7 godz. pływania, 1.5 godz, wykładów, 1 godz. przerwy w czasie: 9.00-18.30 dla osób chodzacych na wyklady oraz od 9 do 17 dla osób uczących sie teorii on line.
Długość kursu i dzienny czas szkolenia dobrano optymalnie przy założeniu, że na jachcie pływa 3 osoby szkolone plus instruktor.

Skład wachty może ulegać zmianie, ale pozostawiamy Państwu wolną rękę w doborze załóg. Nad całością szkolenia czuwa KWŻ (Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego).


Pomoce szkoleniowe: Akademia Żeglarska zapewnia nieodpłatnie pomoce szkoleniowe do użytku wewnętrznego, głównie w postaci materiałów pomocniczych do wykładów i zajęć praktycznych (komendy, pytania testowe, inne). Pomoce dostępne są w postaci elektronicznej. Na zakończenie kursu zostanie udostępniony bank pytań egzaminacyjnych obejmujących zagadnienia z teorii. Zakup dodatkowej literatury nie jest konieczny w przypadku regularnego uczęszczania na zajęcia.
Dla osób uczacych sie w wersji on line dodatkowo ksiązka w wersji papierowej.
Koszt kursu:
(ceny brutto)

Opcja standard:

1000zł – cena normalna
950zł – cena ulgowa

Pływanienie na jachtach kabinowycvh typu FORTUNA (3 osoby na jachcie), 7 dni szkolenia. Zajęcia z teorii do wyboru: on -line lub wykłady na miejscu.

 

Cena ulgowa przysługuje:
– młodzieży uczącej się do lat 26-ciu;
– rodzinom (małżeństwo, rodzeństwo, rodzice-dzieci);
– uczestnikom naszych poprzednich imprez;
– grupom od 4 osób wzwyż;

Ulgi nie mogą się kumulować. Podane ceny mogą ulec zmianie! Zawsze obowiązuje cena aktualna z dnia zapłaty zaliczki. W przypadku promocji cena promocyjna obowiązuje tylko w czasie trwania i na warunkach promocji.

Cena obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz ubezpieczenie NW na sumę 5000zł

Cena egzaminu i patentu nie jest wliczona w cenę kursu.

Cena nie zawiera : dojazdu, noclegu, wyżywienia.

Warunki płatności:

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, przesyłając do nas „Kartę kwalifikacyjną”, a następnie dokonuje przedpłaty wysokości co najmniej 40% kosztu kursu. Całość płatności za kursy weekendowe może być regulowana w ratach jako uzupełnienie przedpłaty, najpóźniej do trzecich zajęć włącznie, a nie jak ma to miejsce na innych imprezach codziennych – w dniu rozpoczęcia.

Miejsce:
(opis, zdjęcia, położenie)
Szkolenie typu”compact”-  wszystkie zajęcia odbywają się w jednym czasie i miejscu. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się w naszej bazie w Ryni, w każdą sobotę i niedzielę (ewentualnie + dni dodatkowe) od godz. 9.00 do 18.30. Żadnych innych zajęć nie ma. Ośrodek posiada pełną infrastrukturę żeglarską, noclegową i gastronomiczną.
W sąsiedztwie także ośrodki o innym standardzie noclegowym.
Na kursach weekendowych osoby zainteresowane noclegiem i wyżywieniem załatwiają to sobie we własnym zakresie na miejscu.

Dojazd:
(mapa, autobusy, opis)

Transportem publicznym lub samochodem.
Większość z Państwa zabiera się samochodami, to też już po pierwszych zajęciach dojazd na miejsce nie stanowi problemu. Jeżeli masz jakikolwiek kłopot z dojazdem na pierwsze zajęcia zadzwoń ( 22 834 87 92 ).

Uczestnicy: Na kursach weekendowych przeważają osoby dorosłe, w wieku 18 – 75 lat. W większości to aktywni ludzie w wieku 25-50 lat. Zdarzają się także całe rodziny z młodzieżą od 14. roku życia. Na tym kursie nie ma limitów wieku.
Egzamin:
(terminy,warunki,
ceny, wytyczne)
Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym i wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu. Egzamin formalny na patent zdajecie państwo najczęściej w naszym ośrodku, na sprzęcie na którym odbywało się szkolenie. Ostatecznie jednak o terminie i miejscu zdawania egzaminu decydujecie sami.
 

Szkolenia regularne zakończone są egzaminem oficjalnym na patent w najbliższym** terminie po ukończeniu kursu (w kolejny dzień lub weekend w zależności od trybu szkolenia).

**jeżeli z powodów od nas niezależnych w najbliższy dzień/weekend egzamin odbyć się nie może, wyznaczamy kolejny najbliższy termin lub kierujemy na egzaminy centralne organizowane przez PZŻ.

Przygotowanie do zajęć:

Na zajęcia należy się stawić punktualnie, zgodnie z programem dziennym. Należy posiadać ze sobą strój adekwatny do warunków atmosferycznych. Niezbędne jest ubranie przeciwdeszczowe: kurtka i spodnie, a także obuwie z miękką podeszwą np. adidasy lub trampki. Również wskazana jest kompletna odzież na zmianę w przypadku przemoczenia. Prosimy także o zabranie przyborów do pisania.

Dokumenty i czynności potrzebne do:
– kursu 1,2,3

1. Poświadczenie opłaty za kurs ( na pierwsze zajęcia) jeżeli nie dostałeś od nas potwierdzenia 
wpłaty;
2. Karta kwalifikacyjna (weź na pierwsze zajęcia podpisany wydruk z rezerwacji elektronicznej lub wypełnisz na miejscu);
3. Zgoda rodziców dla osób niepełnoletnich (wypełniony ręcznie formularz na wydruku Karty Kwalifikacyjnej)
lub osobiście przez rodzica pierwszego dnia kursu ;

– egzaminu
4,5,6,7

4. Zgoda opiekunów na uprawianie żeglarstwa < 18l.

5. Wniesienie opłaty egzaminacyjnej ( legitymacja szkolna, klubowa – uprawnia do zniżek)

– patentu
8,9,10

6. Pozytywne zdanie egzaminu
7. Opłata za patent
8. Zdjęcie
Zapisy:
(kontakt, szczegóły, dokumenty)

Osoba zdecydowana na udział w kursie, rezerwuje miejsce, wypełniając i wysyłając poniższy formularz elektroniczny („Karta kwalifikacyjna”).

 
Rezerwacja wiążąca miejsca następuje dopiero po wpłaceniu zaliczki.

Tu zapiszesz się na kurs

Dodatkowo:

Za dopłatą można także w terminie kursu przejść praktyczne szkolenie uzupełniające i dodatkowo zdobyć uprawnienia motorowodne na patent sternika motorowodnego juz od 300 zł od osoby.

Przeczytaj także
NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA – FAQ
oraz zajrzyj na wyróżnione podstrony ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danego
tematu.

UWAGA!! SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE (za dodatkową opłatą)
Dla załóg uczestniczących w kursach na żeglarza!!! Szkolenie praktyczne uzupełniające, na Mazurach na jachcie Tango 780 Sport, pozwalające rozszerzyć nabyte umiejetności o praktykę w warunkach mazurskich..
Zajrzyj